{*hlaska kvuli adSense staticka verye je v souboru cz.js v /js/cz.js na poslat-prani.cz*}
ikona  ikona  ikona  ikona
Blansko

ikona Blansko prohrálo na samostatné nájezdy

Blanenští hokejisté prohráli v prvním zápase play-off na domácím ledě s týmem Šternberka. Potvrdili se předpovědi, že Šternberk bude pro Blansko nepříjemným soupeřem.

Blansko začalo zápas, kterému přihlíželo 938 diváků, náporem. Především šance Lagy a Drábka byly velmi nadějné. Gólu se diváci dočkali v desáté minutě, kdy po Horákově akci dorazil puk do sítě Šternberku Látal.

HCxŠternberk HCxŠternberk HCxŠternberk

Další šance Blanska v první třetině měli Horák a Bělohlávek, který byl svými akcemi pro Šternberk po celý zápas nebezpečný. Šok pro Blansko přišel ve dvanácté minutě, kdy Šternberk ve vlastním oslabení vyrovnal. Z tohoto gólu se Blansko do konce první třetiny neprobralo. Další šance Šternberka vyvrcholily v poslední minutě po chybě blanenského Lagy gólem na 1:2.

Druhou třetinu začalo Blansko opět aktivně, při přesilové hře čtyř proti třem si vytvořilo dvě slibné šance. V páté minutě však Šternberk udeřil potřetí. Na tuto branku Blansko zareagovalo o dvě minuty později, kdy snížil v přesilové hře po nahrávce Horáka Šlapanský. To ale bylo ze strany Blanska ve druhé třetině vše. Naopak se musel několikrát vyznamenat gólman Blanska Žůrek.

Ve třetí třetině se blanenští snažili o vyrovnání, jejich snahu však brzdila nepřesná rozehrávka. Herně nevýrazný Šternberk hrozil z nebezpečných protiútoků. Po jednom z nich zachraňoval v desáté minutě Žůrek maskou. Blansko se po šancích Drábka dočkalo až při přesilové hře v třinácté minutě, kdy po asistenci Drábka srovnal na 3:3 Petlák. Do konce normální hrací doby se ještě několikrát vyznamenal domácí gólman Žůrek, především v poslední minutě po hrubce Jílka.

V desetiminutovém prodloužení mělo Blansko opět navrch, vyložené byly šance Horáka a Berana. Další nápor pak zbrzdilo nepřesné vyloučení Smolíka, kterým rozhodčí kompenzoval faul hostů na Bělohlávka. Přestože hra ve čtyřech na obou stránách překvapivě více seděla Šternberku, na výsledku už se nic nezměnilo. O osudu utkání tak musely rozhodnout až samostatné nájezdy.

Po neproměněných nájezdech Horáka, Budi a Drábka se ve čtvrté sérii prosadil Šlapanský. Šternberku se dařilo ještě hůře a neproměnil samostatný nájezd ani ve čtvrté sérii. Utkání tak mohl rozhodnout blanenský Bělohlávek, který však zklamal. Z posledního nájezdu zachránil Šternberk Jurák. Úšpěšní střelci obou týmů se pak postavili k samostatným nájezdům i v šesté sérii, ve které byl úspěšný pouze hostující Jurák. Díky jeho trefě si Šternberk z Blanska odváží cenné vítězství, které může potvrdit v úterním zápase na domácím ledě.

HC Blansko-HC TJ Šternberk 3:4 SN (1:2,1:1,1:0,0:0) SN 1:2