{*hlaska kvuli adSense staticka verye je v souboru cz.js v /js/cz.js na poslat-prani.cz*}
ikona  ikona  ikona  ikona
Blansko

ikona Blansko otáčí sérii se Šternberkem

Hokejisté Blanska porazili ve třetím zápase prvního kola play-off druhé ligy Šternberk 4:0. Díky této výhře vedou v sérii 2:1 a v sobotním zápase ve Šternberku mohou rohodnout o svém postupu do semifinále.

Hosté ze Šternberka začali utkání aktivně a vytvořili si během první minuty dvě šance, které se štěstím zlikvidoval blanenský brankář Žůrek. Ve druhé minutě se předvedl samostatnou akcí blanenský Bělohlávek a Blansko se ujalo vedení 1:0. Od tohoto gólu bylo Blansko v utkání jasně lepší. Herně nevýrazný Šternberk kontroval především zákeřnými fauly. V osmé minutě neproměnili své šance Smolík a Bělohlávek. Po faulu na Bělohlávka mělo Blansko příležitost přesilové hry, ve které nebezpečně pálil Laga a neúspěšně dorážel Horák. V deváté minutě se v obraném pásmu Šternberka srazili domácí Smolík s Bělohlávkem a prvně jmenovaný se jen těžce zvedal z ledu. Blansko si vytvořilo další šance, nebezpečné pro Šternberk byly výpady Chlupa s Caklem. V jedenácté minutě při přesilové hře Šternberka neuznal rozhodčí Palášek gól hostům. Do konce třetiny už mělo šance pouze Blansko.

HCxŠternberk HCxŠternberk HCxŠternberk

Ve třinácté minutě po šanci Látala přišel hrubý faul hostujícího Vrby na blanenského Drábka, který opustil ledovou plochu s tržnou ránou na obočí a musel být převezen na ošetření do nemocnice. Hostující Vrba dostal za tento zákrok trest na pět minut plus trest do konce utkání. Hrubým zákrokům Šternberka však konec nebyl. Ve čtrnácté minutě předvedl Kohůt krosček na blanenského Horáka, v sedmnácté minutě zranil hostující Střítecký v obličeji Bělohlávka. V nabídnutých přesilových hrách pěti hráčů proti třem neproměnili své šance Petlák, Šlapanský a Jílek. Blansko se dočkalo druhého gólu až v šestnácté minutě, kdy v přesilové hře dorazil Beranovu střelu Horák. Do konce první třetiny už přibylo pouze vyloučených, a to na obou stranách po několika dohrávaných soubojích v přerušené hře.

Do druhé třetiny vstoupili opět aktivně hosté, ale zbytečnými fauly nechali blanenské, aby získali převahu. V osmé minutě využilo Blansko přesilovou hru, když po nahrávce Berana zvýšil svou druhou brankou v zápase na 3:0 Horák. Po šancích Cakla, Psoty a Budi se v jedenácté a čtrnácté minutě vyznamenal skvělými zákroky Žůrek a nedovolil tak Šternberku dostat se zpět do zápasu. Další ránu připravilo Blansko Šternberku v šestnácté minutě, kdy zakončil akci dva na jednoho po nahrávce Chlupa svým druhým gólem v utkání Bělohlávek. Do konce druhé třetiny přišlo ještě několik hrubých zákroků Šternberka. Mezi vyloučené hráče se zapsal také hostující brankář Pekař. V přesilové hře v osmnácté minutě nezakončil slibnou šanci po přihrávce Bělohlávka Chlup.

Na začátku třetí třetiny nezakončil samostatnou akci aktivní Chlup. Poté přišlo několik šancí Šternberka, které opět pochytal Žůrek. Poradil si i s tečovanou střelou při vyloučení blanenského Psoty. V osmé minutě se neprosadil sám před brankářem domácí Smolík. Samostatnou akcí se blýskl v deváté minutě Beran. O minutu později nastřelil Cakl tyč. Poté Šternberk umožnil další přesilovou hru Blansku příliš velkým počtem hráčů. V této početní výhodě Blanska však nabídl svou chybou velkou šanci hostům Laga, ale nájezd dvou útočníku Šternberka na jednoho blanenského obránce zneškodnil brankář Žůrek. Stejná šance hostů se opakovala o minutu později. Žůrek si však čisté konto pokazit nenechal. Před koncem zápasu se ještě předvedl hostující Hruban, který za vražení Chlupa na mantinel dostal trest dvě minuty plus osobní trest na deset minut. To bylo ze strany Šternberka vše a Blansko si už výsledek zápasu v pohodě pohlídalo.

Jiří Otoupalík, trenér Blanska: "Utkání jsme zvládli velice dobře. Využili jsme velké nedisciplinovanosti mužstva soupeře. Každý zákrok soupeře byl faul, rozhodčí to trestal a my jsme přesilovky využili. Stav série je 2:1, takže se pokusíme ve Šternberku tuto sérii ukončit."

Petr Bělohlávek, útočník Blanska: "Bylo důležitý, že jsme vyhráli, protože tady v Blansku každý čeká, že postoupíme do dalšího kola. Důležitý je, že jsme dali rychle první gól a že jsme to dneka dokázali. Ale ještě jsme nepostoupili. S góly jsem spokojený, ale teď v play-off je jedno, kdo dá góly. Když je nedám já, tak mě to bude mrzet, ale důležitější je postoupit. Musíme tuto sérii ukončit co nejdřív, a pak se pokusit projít co nejdál. Na nos dostanu jeden steh a bude to v pohodě, Drábek by měl příští zápas taky hrát."

Leoš Horák, kapitán Blanska: "Zvolili jsme obranou taktiku. Chtěli jsem čekat, jakou udělají chybu, a z toho vytěžit nějaký gól. Hlavně neudělat zbytečný fauly. Šternberk hrál sprostě a rozhodčí všechno pískal. Kdyby předcházející utkání pískal rozhodčí Palášek, tak jsme dneska hráli poslední zápas. S góly jsem spokojený, je to důležitý v takovým zápase. V prvním zápase jsme neměli štěstí při nájezdech, hráči Šternberka nás překvapili nasazením. Jejich dnešní výkon byl poloviční. Sérii chceme ukončit už ve Šternberku. Do příštích zápasů změny nechystáme, jedině pokud by byl někdo zraněný."

Zdeněk Grünwald, lékař Blanska: "Příštím startem Drábka si nejsem jistý. Stěžoval si na bolest hlavy. Vypadá to, že má lehčí otřes mozku."

HC Blansko - HC TJ Šternberk 4:0 (2:0,2:0,0:0)

1:0 - Bělohlávek (Smolík J.)
2:0 - Horák (Beran,Jílek)
3:0 - Horák (Beran)
4:0 - Bělohlávek (Chlup)