{*hlaska kvuli adSense staticka verye je v souboru cz.js v /js/cz.js na poslat-prani.cz*}
ikona  ikona  ikona  ikona 
Blansko

ikona Kosmetika: Čištění pleti

Význam každodenního čištění pleti spočívá v odstranění nečistot (pot, maz, zbytky použitého krému, líčidla, prach z ulice) z povrchu kůže. Neodstraňují-li se nečistoty pravidelně, kůže se stává povadlou, ztrácí svůj pěkný vzhled.

Obecné zásady:
Zvolte vhodný přípravek podle vašeho typu pleti.
Pleť čistěte zvlhčenými kosmetickými tampóny za použití vhodného čistícího přípravku.
Čištění musí být důkladné, avšak kůži nevytahujte ani na ni netlačte.
Pleť čistěte tak dlouho, dokud není vatový tampón čistý.
Tahy postupujte vzestupně – od dekoltu přes krk na obličej.
Nejprve odličte oči a rty: k tomuto účelu byly vyvinuty speciální přípravky pro odstraňování očního make-upu. Jsou to většinou gely. Použití pleťového mléka není vhodné, protože způsobuje podráždění očí – zrudnutí, pálení, svědění.
Při samotném čištění pleti si můžete vybrat z celé řady výrobků: již zmíněná čistící pleťová mléko, čistící pleťové krémy a emulze, čistící gely, hydrofilní oleje. Pro dočištění doporučujeme použít čistící pleťovou vodu nebo pleťové tonikum.

OŠETŘENÍ PLETI RÁNO:

1. Naneste čistící pleťové mléko, krém, emulzi nebo gel na pleť a to bodově. Důkladně rozetřete a zvlhčete vodou. Jemnými krouživými pohyby postupujte vzestupným směrem asi 15 sekund. Poté navlhčeným vatovým tampónem vše odstraňte.
Nenechávejte přípravky působit déle, protože by se začal vsakovat do pleti, což není vhodné.
2. Vezměte čistý tampon lehce navlhčený pleťovým tonikem a pleť dočistěte a to opět vzestupným směrem. Je také možné tonikum nanést přímo na pleť a nechat vstřebat.
3. Aplikujte denní krém podle typu vaší pleti a také oční krém nebo oční gel. Počkejte alespoň 20 min, poté můžete pleť nalíčit.

TIP: Oční gel se obzvláště hodí, pokud jsou vaše oči oteklé nebo podrážděné – příjemně je zchladí a urychlí zmírnění otoků.

OŠETŘENÍ PLETI VEČER:

1. Nejprve odstraňte oční make-up vhodným přípravkem. Na čistý tampon aplikujte přípravek a lehkými tahy od středu do stran oči očistěte a to tak dlouho, dokud není poslední tampon čistý (viz obrázky). Poté odličte rty. Čistící pleťová mléka k tomuto účelu příliš nedoporučujeme, obzvláště pokud je na bázi tzv. rtěnky dlouhotrvající nebo neslíbatelné.
2. Pak naneste čistící přípravek na pleť a postupujte stejně jako u ranního ošetření.
3. Čistým tampónem dočistěte pleť tonikem. Stejně jako ráno.
4. Naneste noční krém podle typu vaší pleti a také oční krém.

Rada na závěr:
Vždy si pozorně přečtěte etiketu na všech používaných přípravcích, zda se hodí pro vaši pleť či nikoliv. Nejste-li si jistí, požádejte svoji kosmetičku, která vám ráda poradí a doporučí vám vhodný přípravek.

Informace poskytla: kosmetička Petra Holasová

Odličování očí
Odličování očí
Odličování očí
Odličování očí

publikováno: 14.7.2004