{*hlaska kvuli adSense staticka verye je v souboru cz.js v /js/cz.js na poslat-prani.cz*}
ikona  ikona  ikona  ikona 
Blansko

ikona 100. výročí města: Lascivní nebo hrubý výsměch?

  Předminulý týden se objevil článek představující loga ke 100. výročí povýšení Blanska na město. "Přesto, že do oslav 100. výročí povýšení Blanska na město zbývá dost času ... vedení města nechce nic ponechat náhodě." Tolik citace z článku. Bohužel ihned na začátku nechalo vše náhodě. Stačí se podívat na dvě výroční "loga".

  Musím přiznat, že jsem po jejich zobrazení dlouho váhal, kam ty obrázky zařadit. Přiznám se bez nátlaku - nezařaditelné. Daleko od historie, daleko k oslavám, daleko od všeho co lze nazvat logem. Navíc logem ke 100. výročí vzniku města. Raději jsem požádal o zhodnocení několik profesionálů z Blanenska:

  Petr Koudelka "Logo Blanenska v kompozici s číslem 100 totálně zaniká a popírá vůbec význam toho umístění. Složitost provedení loga u varianty 2 je poměrně hodně neštastná vzhledem k využití třeba pro reklamní účely. No ten krásný odlesk u číslice 1 - to je nádhera" dodává s usměvem na rtech. "V dnešní době se snažíme spíše táhnout směrem jednoduchosti a použitelnosti jednotlivých logotypů, ale v tomto případě se to hodně nepovedlo."

  Jan Forejt: "Erb je do prvního loga vložen násilně a spodní nápis s letopočtem vpravo plave. Proklady písma u letopočtu by také potřebovali upravit. Druhé logo na mě působí, jakoby se město Blansko mělo při 100. výročí zhroutit. Logo je uplně chaotické a podle mého názoru téměř nic nesděluje".

  Bravurně a s velkou nadsázkou vše zhodnotil akademik Aleš Říha: "Prvoplánové a lascivní. Jinou a výstižnější výtvarnou formu, která by tak sugestivně připomínala bohatou a dlouholetou kulturní tradici města Blanska, si snad nedokáži představit. Tvůrčímu týmu, který je zodpovědný za tento jedinečný grafický skvost, přeji mnoho úspěchů na poli grafického designu".

   Nakonec bych se připojil s gratulací i já. Bohužel nevím, komu více gratulovat, zda zadavatelům, výběrové skupině pana místostarosty Ivo Poláka nebo tvůrci loga (arch. J. Šváb - vytvoření za cca 11 300 Kč).

Diskuze ke článku: 100. výročí města: Lascivní nebo hrubý výsměch?


logo oslav
logo 01

logo oslav
logo 02

linka


publikováno: 8.7.2004