{*hlaska kvuli adSense staticka verye je v souboru cz.js v /js/cz.js na poslat-prani.cz*}
ikona  ikona  ikona  ikona 
Blansko

ikona Brněnský chřestýš si věří na titul mistra světa

Nejlepší thajboxeři z celého světa. Laserová show. Mnoho známých osobností, včetně hokejisty Martina Havláta. Největší česká nadějě v thajském boxu Tomáš Hron. To vše mohou vidět diváci v pátek večer v brněnském Boby centru.

Turnaj nazvaný King of the ring patří mezi světovou špičku. Jedním z horkých kandidátů na zisk titulu profesionálního absolutního mistra světa ve váze do 85 kg je dvaadvacetiletý brněnský boxer Tomáš Hron. „Tomáš má před sebou svůj dosavadní vrchol,“ uvedl promotér turnaje a současně Hronův manažer Milko Deučman. „Druhým největším favoritem je Thajec Sithpolek. Ale i dalších šest závodníků patří ve svých zemích mezi absolutní špičku,“ dodal.

Deučman považuje za úspěch už samotný fakt, že se podobný turnaj v Brně koná. „Na jeho přípravě jsme pracovali řadu měsíců. To, že bude právě v Brně souvisí s nárůstemem popularity thajského boxu u nás. Brněnský klub Muay Thai Brno se stává v tomto sportovním odvětví republikovým lídrem,“ vysvětlil Deučman.

Právě z tohoto klubu vychází největší česká naděje, kterou pečlivě připravuje zkušený trenér Karel Kaiser. „Tomáš je velice poctivý sportovec. Je radost s ním pracovat,“ uvedl Kaiser. „Přípravě na tento turnaj jsme podřídili vše. Tomáš většinou rozhoduje zápasy údery nohama. Museli jsme proto ještě trochu zapracovat na rukách. Teď už je z něj naprosto komplexní thajský boxer.“

Rozohovor: Tomáš Hron

Vyhrát turnaj King of the ring a stát se absolutním mistrem svět v thajském boxu ve váze do 25 kilogramů. To je cíl největší české naděje v tomto sportovním odvětví Tomáše Hrona.
Z osmi thajboxerů na turnaji King of the ring je nejvyšší. Váhovou kategorii do 85 kilogramů udržuje jen s vypětím všech sil. „Teď už jsem disciplinovanější. Ale ještě v šestnácti, než jsem začal sportovat jsem vážil 125 kilo,“ prozrazuje na sebe Hron.

Co ta přezdívka chřestýš?
To byl nápad mého manažera Milko Deučmana. Teraristika je můj koníček. Chovám kobry, zmije a taky samozřejmě chřestýše. Chřestýše mám vytetovaného na levém lýtku.

Který ze soupeřů v pátečním turnaji vzbuzuje největší obavy?
No ani je moc neznám. Skvělý bude určitě ten Thajec Sithpolek. To je celosvětově uznávaná hvězda.

Jak vidíš své šance?
Věřím si na titul. Do přípravy jsem dal maximum. Ale je mi jasné, že pro zranění můžu skončit třeba v prvním kole.

Do 85 kilogramů ti chybí pouhé dvě. Míváš problémy nepřekročit povolenou váhu?
Teď už ani ne. Jednou se mi ale stalo, že jsem poslední den před soutěží musel shodit tři a půl kila. Sice jsem pak vyhrál, ale byl jsem zralý na kapačky. Z vážení jsem proto dřív míval větší stres než ze samotných zápasů.

Jak chceš dál pokračovat v kariéře?
Už třetím rokem zápasím v profesionálním ringu. Časem bych se chtěl dostat do supertěžké váhy. Ta cesta je ale ještě dlouhá. Na přestup do váhově neomezené kategorie musím ještě přibrat víc svalové hmoty.

Je možné se thajským boxem uživit?
V dnešní době zatím moc ne. To bych musel být úplně mezi těmi nejlepšími. Peníze se hodně točí v Japonsku. Tam jsou vysazení na vyšší váhové kategorie. Do nich se teprve chystám.

Více informací: www.muaythaibrno.cz

Thajský box
Tomáš Hron a Leonard Sithpolek

linka


publikováno: 2.7.2004
Kvalitní internetové stránky šité na míru daným klientům. Rychlá správa webu.