{*hlaska kvuli adSense staticka verye je v souboru cz.js v /js/cz.js na poslat-prani.cz*}
ikona  ikona  ikona  ikona 
Blansko

ikona Brněnský chřestýš vyhrál Kings of the ring

Chvíle napětí. Hlasatel oznamuje, že se vítězem turnaje Kings of the ring a současně absolutním mistrem světa do 85 kilogramů stává brněnský thajský boxer Tomáš Hron. Ten samou radostí padá na kolena. „Je to můj největší úspěch v kariéře. I když teď je ještě brzy na to, abych si to vůbec uvědomoval,“ sděloval své první pocity Hron, který ještě notnou chvíli vypadal spíše jako ten, který prohrál.

Jeho titul se nerodil zrovna lehce. Ve čtvrtfinále sice poslal švédského borce hned v prvním kole na zdravotní prohlídku. V semifinále však narazil na Erela Zimmermana ze Surinamu. Ten zaskočil Hrona několika údery hned v úvodu zápasu. Brněnský borec vše doháněl až v posledním kole, kdy mu výrazně pomohlo domácí publikum. Přesto vypadal tento duel spíše na remízu.

„Viděl jsem to nerozhodně. Byl bych pro rozhodující kolo navíc,“ uvedl po zápase nejznámější český thajboxer Pavel Hakim Mayer. To další z V.I.P. hostů večera, Martin Havlát, se jen pousmál: „No jo, je to na rozhodčích. Nemusí být pořád proti.“ Hronův trenér Karel Kaiser však viděl převahu svého svěřence. „Tomáš byl po celý zápas aktivnější. Oproti soupeři předvedl větší škálu úderů,“ uvedl.

Finálové složení tak bylo nakonec podle předpokladů. Hron se v něm utkal s Thajcem Sitpholkem. Ten postupoval s problémy, navíc působil jako by se mu ani nechtělo bojovat. „To jen tak vypadá. Jak bude cítit, že prohrává, tak to rozjede,“ varoval Hakim Mayer. A skutečně k tomu měl thajský borec ve finále důvod. Hron měl totiž od prvního kola navrch a postupně přidával bodík po bodíku. Sitpholek se sice snažil, ale páteční večer patřil jeho finálovému soupeři. Konečný výrok tak nemohl nikoho překvapit.

„Celý turnaj byl na vysoké úrovni. Soupeři byli vyrovnaní. Kdybych druhý zápas prohrál, tak bych nemohl nic namítnout. Z celého večera si nejvíce cením finálového vítězství nad Thajcem Sitpholkem,“ zhodnotil své vystoupení Hron.

Více informací: www.muaythaibrno.cz

Kings of the Ring
Kings of the Ring
Kings of the Ring

linka


publikováno: 7.7.2004
Kvalitní internetové stránky šité na míru daným klientům. Rychlá správa webu.