{*hlaska kvuli adSense staticka verye je v souboru cz.js v /js/cz.js na poslat-prani.cz*}
ikona  ikona  ikona  ikona 
Blansko

ikona Filmový festival Karlovy Vary 2004

  2. července byl zahájen Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary. Tento nejvýznamnější filmový festival ve střední a východní Evropě a jediný svého druhu u nás, se nyní teší již 39. ročníku a je opět zaplněn stovkami mladým příznivců, kteří mohou letos shlédnout více jak 230 filmů.

  V sobotu 3.7. začalo promítání 15. soutěžních celovečerních filmů, které odstartoval španělský film "Léon a Olvido" od režiséra Xaviera Sanchéze Bermúdeza. Českou tvorbu v soutěžní sekci festivalu zastupuje režisér Marek Najbrt se svým filmem "Mistři".

  Asi by bylo vhodné zmínit, že po loňské poctě Josephu Strickovi se letos v Karlových Varech objevuje další významné retrospektivum filmů a to, Johna Cassavetese (1929 - 1989), významného průkopníkova amerického nezávislého filmu, scenáristy, herce, producenta a režiséra. Návštěvníci mohou shlédnout jeho pět nejvýznamnějších zařazených filmů: Gloria (1980), Minnie a Moskowitz (1971), Opening Night (1977), Stíny (1959), Žena pod vlivem (1974).

  Filmový festival probíhá až do soboty 10.7. a jeho návštěvu bych doporučil každému, alespoň malinko filmovému srdci. Atmosféra festivalu v Karlových Varech je fenomenální a nezapomenutelná.

Více informací naleznete na: www.iffkv.cz

Festival Karlovy Vary 2004

linka


publikováno: 6.7.2004
Internetový marketing a SEO optimalizace na míru. Čerpáme z dlouholetých zkušeností.