{*hlaska kvuli adSense staticka verye je v souboru cz.js v /js/cz.js na poslat-prani.cz*}
ikona  ikona  ikona  ikona 
Blansko

ikona Baseballisté budou muset bojovat o záchranu

V dalších kolech nadstavby baseballové extraligy se celek Olympie utkal třikrát s rivalem z Ostravy. Ze všech duelů odešel poražen a poprvé v historii bude hrát zápasy o udržení v nejvyšší domácí soutěži.

Arrows Ostrava - Olympia Blansko 11:1

Protože měl soupeř z Ostravy po základní části lepší výchozí pozici, museli se blanenští hráči vydat k prvním dvěma utkáním směrem na sever republiky. Hráče Olympie Blansko čekal nelehký úkol pokusit se udělat maximum proto, aby zvítězili ve všech třech vzájemných zápasech, čímž by oddálili hrozbu baráže o extraligu. K prvnímu zápasu nastoupil na nadhoz za Olympii Blansko Ondřej Navrkal. Blanenští hráči se díky dobrým odpalům a jednomu doběhu ujali na začátku druhé směny vedení. Domácí Arrows na tento stav dokázali odpovědět až v dohrávce páté směny, kdy vyrovnali stav utkání. Až do této doby byl vývoj zápasu zcela vyrovnaný a vítězství se mohlo přehoupnout na kteroukoliv stranu. To ale na Olympii Blansko čekala v dohrávce šesté směny pohroma v podobě výborné útočné hry domácích, kteří zaznamenali po dobrých odpalech a několika chybách v obraně Blanska celkem deset doběhů. Protože se na začátku sedmé směny nepodařilo zaskočeným hráčům Blanska na tlak Ostravy reagovat, byl první vzájemný zápas ukončen po sedmé směně rozdílem deseti bodů. Za zmínku stojí účast jednoho ze zakladatelů blanenského baseballu Jirky Ambrože, který pomohl týmu ve chvílích krize a nabídl mu svoje služby a hráčské zkušenosti.

Arrows Ostrava - Olympia Blansko 11:5

Po prvním prohraném utkání nezbývalo Olympii nic jiného než všechny svoje síly a baseballové umění vložit do následujícího souboje. Nadhazovat začal Jirka Hrubý, který se díky zranění začal teprve nedávno vracet do své předcházející herní pohody. I přes delší herní výpadek odvedl kus dobré práce. Ostravským pálkařům se až ve třetí směně podařilo třikrát skórovat, ovšem pálkaři Olympie se neprosadili vůbec. Teprve až na začátku šesté směny se jim po dobrých odpalech podařilo dvakrát skórovat, ale bohužel to bylo v této směně vše. Ostrava dokázala v dohrávce následující směny odpovědět a doběhnout si pro tři body. To už ale byl na nadhozu mladíček Mirek Konvalinka. V osmé směně se Olympii Blansko podařilo zaznamenat dva doběhy a snížit nelichotivý stav na 4:6. Na to ale ostravský tým odpověděl celkem pěti úspěšnými doběhy, a protože se na začátku deváté směny podařilo Olympii Blansko skórovat pouze jednou, tak i druhý vzájemný zápas prohrála. Blanenským hráčům nezbývalo nic jiného než se vypravit na cestu domů a načerpat síly na neděli na veledůležitý třetí vzájemný souboj.

Olympia Blansko - Arrows Ostrava 1:2

Před hráči Olympie Blansko byl nelehký úkol zvítězit alespoň v jednom zápase a udržet si alespoň teoretickou možnost k odvrácení bojů o extraligu. Nadhazovat začal zkušený reprezentant Pavel Procházka a opět dokázal, že baseball hrát umí. Olympia se hned v dohrávce první směny ujala vedení 1:0. I když měla i v dalších směnách příležitost zvýšit náskok, bohužel se jí to nepodařilo. To byla voda na mlýn ostravského týmu, kterému se podařilo na začátku třetí směny vyrovnat. Na začátku čvrté směny se po chybě obrany domácích, která se, jak se později ukázalo, stala osudnou, podařilo hostům doběhnout pro jeden bod, na který blanenští hráči už nedokázali odpovědět. Ihned po dohrávce šesté směny se spustil hustý déšť, který potopil hřiště a utkání bylo předčasně ukončeno. Bohužel s nelichotivým výsledkem pro Olympii Blansko. Jelikož se blanenským nepodařilo ani jednou zvítězit, tak se poprvé od doby, co hrají extraligu, seznámí s baráží o účast v nejvyšší baseballové soutěži. Nic na tomto smutném faktu nemůžou změnit ani případná tři vítězství nad celkem Techniky Brno, se kterým se hráči Olympie utkají příští týden.

Ivo Kučera, asistent trenéra: "I přes problémy s hráčským kádrem jsme chtěli třikrát zvítězit a vyhnout se bojům o záchranu extraligy. Bohužel se nám to ani jednou nepodařilo, i když jsme měli šanci, ale štěstí při nás tentokráte nestálo. Co se týče útoku, svedli jsme vyrovnaný boj, ale bohužel jsme se opět nevyhnuli několika chybám v obraně, které se nám nakonec staly osudnými. Teď nás čekají tři utkání s Technikou Brno, a poté, co se pokusíme maximálně organizačně zvládnout Mistrovství Evropy, které v Blansku pořádáme, se musíme soustředit na boje o udržení v extralize."

Olympia Blansko - www.olympiablansko.cz

Pilart.cz

linka


publikováno: 13.7.2004
Tvorba webdesignu na míru. Čerpáme z dlouholetých zkušeností.