{*hlaska kvuli adSense staticka verye je v souboru cz.js v /js/cz.js na poslat-prani.cz*}
ikona  ikona  ikona  ikona 
Blansko

ikona Boskovice 2004: Festival v plném proudu

Město plné mladých lidí. Kde to asi je? V Blansku? To zřejmě ne. Plné letní kino. Co se to asi děje? Nemá cenu déle napínat. Už ve čtvrtek začal festival Boskovice 2004. Jenže teprve včera přišel tradičně nejnavštěvovanější páteční koncert hudebních skupin v letním kině.

Jako první vystoupili na pódiu Psí vojáci. Jejich zpěvák Filip Topol už sice nemlátí do kláves jako za mlada, ani už nepadá ze židličky, ale rozervaný je pořád stejně. Diváky v letním kině však pořádně roztančili až muzikanti ze skupiny Nahoru po schodišti dolů band. "Všechny písničky jsou o ženských. Tahle se jmenuje Moje první tlustá Šárka," uvedl jednu z písní frontman skupiny, v níž na bubny hraje hvězda seriálu Křeček v noční košily Marek Brodský.

To už ale posluchači netrpělivě čekali na tradičně velmi oblíbenou skupinu -123 minut. "Je to nářez. Jezdím se na ně do Boskovic kouknout už několik let po sobě," uvedl jeden z mnoha tančícíh diváků Michal Moll. I tak nebyl ještě celému večeru konec. Na pódiu měly vystoupit skupiny Vítkovo kvarteto a slovenské Dlhe diely. Na to, že bude diváky čekat bigbeat nejhrubšího zrna, upozornil ještě před vystoupením zpěvák skupiny Vítkovo kvarteto: "Písně to nejsou nějak slavné, zato se dá u nich dobře pařit." A taky, že jo.

Pořadatelé festivalu pro židovskou čtvrť připravili pro návštěvníky bohatý doprovodný program, takže každý si určitě vybere. Festival končí až v neděli. Kromě hudebních koncertů na vás čeká reggae scéna na palouku pod hradem, divadelní představení přímo na hradě, jazzová sekce v zámeckém skleníku, filmová představení v kině Panorama, basnické večery, nonstop promítání kultovního seriálu Červený trpaslík v Sokolovně atd. Nevyužitá samozřejmě nezůstane ani boskovická synagoga, hlavní symbol tohoto festivalu.

Více informací: www.unijazz.cz
Program festivalu: www.blanensko.info

Boskovice 2004 Boskovice 2004 Boskovice 2004

linka


publikováno: 17.7.2004
Internetový marketing a SEO optimalizace na míru. Čerpáme z dlouholetých zkušeností.