{*hlaska kvuli adSense staticka verye je v souboru cz.js v /js/cz.js na poslat-prani.cz*}
ikona  ikona  ikona  ikona 
Blansko

ikona Boskovice 2004: Program, který rozhýbal celé město

S problémem kam dřív skočit se tentokrát potýkali návštěvníci čtyřdenního festivalu Boskovice 2004. Program byl opravdu nabitý a jednotlivé akce se konaly na více místech ve městě. Přestože hlavní pozornost poutal páteční koncert hudebních skupin v letním kině, rozptýlil bohatý program návštěvníky téměř po celých Boskovicích.

Organizátoři tradičního festivalu obsadili více městských prostor: jazzová scéna našla zázemí v opraveném zámeckém skleníku, filmy se vedle letního kina promítaly i v kině Panorama. Herci vystupovali mezi polorozpadlými zdmi boskovického hradu, ale také na hřišti základní školy, kde vyrostlo divadelní šapitó.

„Je to opravdu jiné prostředí. Hrajeme tady letos podruhé a jsme rádi, že nás zvou. Jde tady totiž nejen odehrát jedno představení, ale také chodit na ostatní představení, je to částečně i inspirace,“ tvrdí vedoucí divadelního souboru Ústaf Brno Zdeněk Šturma.

Organizátoři festivalu byli s letošní akcí spokojeni. „Myslím si, že se podařilo změnit skladbu návštěvníků k pomyslnému ideálu. Přijelo víc lidí, kteří se zajímají o produkce, o město a ne jenom ti, co hledají větší uskupení lidí, aby se mohli vyřádit. Boskovice už vůbec nemůžeme považovat za rockový festival, protože na tom hlavním podiu se objevil i chrámový sbor nebo jazzový big band,“ popisuje ředitel festivalu Čestmír Huňát. „Na druhou stranu to s sebou přineslo menší počet návštěvníků, kteří by přijeli, pokud by tady od rána do noci duněla hudba v kotli,“ doplňuje Huňát.

Přesto se festival neobešel bez problémů. Vedení festivalu například hned první noc řešilo krádeže v kempu pod zámkem. „Podařilo se nám tyto krádeže objasnit ve spolupráci s městskou i státní policií. Zadrželi jsme skupinku asi deseti lidí i s odcizenými věcmi. Mohli jsme je tedy vrátit majitelům,“ popisuje Huňát. Organizátoři podle šéfa akce nezaznamenali žádné větší úrazy nebo zranění.

Boskovický festival se poprvé uskutečnil před dvanácti roky s cílem poukázat na špatný stav místní židovské čtvrti, v níž byla řada domů ve špatném stavu a hrozila jim demolice. Dnes je jeho hlavním cílem propagace židovské čtvrti i celého města.

Boskovice 2004


Boskovice 2004
Boskovice 2004
Boskovice 2004
Boskovice 2004
Boskovice 2004
Boskovice 2004
text: mf dnes, foto: millhaus

linka


publikováno: 25.7.2004
Kvalitní internetové stránky šité na míru daným klientům. Rychlá správa webu.