{*hlaska kvuli adSense staticka verye je v souboru cz.js v /js/cz.js na poslat-prani.cz*}
ikona  ikona  ikona  ikona 
Blansko

ikona ME kadetů 2004: Mladí baseballisté získali zlato

Mistři, mistři! Do třetice všeho dobrého. Po dvou porážkách ve finále s Holandskem se mladí čeští baseballisté konečně dočkali. Před domácím publikem porazili ve vypjatém finále Španělsko 6:4 a poprvé v historii získali na evropském šampionátu zlaté medaile.

V prvních dvou směnách byla na obou stranách k vidění velká nervozita, takže vydařený odpal byl velkou vzácností. Kdo se však nechal začátkem utkání uspat, ten prošvihl rozhodující úder českých reprezentantů ve směně následné. Na zisk čtyř bodů odpověděli Španělé dvěma doběhy teprve ve směně čtvrté. Už v páté směně však byl rozdíl ve skóre opět o čtyři body.

V té době už nadhazoval za český tým blanenský hráč Lukáš Regec, který se stal největší hvězdou utkání. Poté, co se přestalo našim reprezentantům dařit v útoku, to byl právě on, kdo dokázal držet na uzdě pálkaře Španělska. Ti přidali v šesté a sedmé směně po jednom doběhu a zdramatizovali tak závěr utkání.

Právě díky Regecovi to už bylo ze strany Španělska vše. Zejména v osmé směně musel při plně obsazených metách předvést, proč nadhazuje ve finále právě on. Čeští baseballisté si už nenechali svou šanci utéct a mohou se zaslouženě radovat z evropského titulu.

Zápas navštívilo neuvěřitelných 2200 diváků. Pořadatelům se na poslední chvíli podařilo dokončit všechny tribuny, které vydrželi i pokřik Kdo neskáče, není Čech! Je třeba uznat, že prostředí finále bylo opravdu reprezentativní. Například umělé osvětlení mohou zástupci ostatních sportů blanenským baseballistům pouze závidět.

Statistika finálových zápasů a celkové pořadí

Mistrovství Evropy kadetů - finále
Česko0040 200006
Španělsko000 2011004
 
Mistrovství Evropy kadetů - zápas o bronz
Rusko4200 000208
Nizozemsko000 0000000

Celkové pořadí
1.Česká republika
2.Španělsko
3.Rusko
4.Nizozemsko
5.Slovensko
6.Francie
7.Polsko
8.Rakousko
9.Chorvatsko
10.Velká Británie
11.Švédsko

Oficiální stránky ME: www.baseball.cz/eurocadets2004

Baseball
Baseball
Baseball
Baseball
Baseball
Baseball
foto: tov

linka


publikováno: 26.7.2004
Kvalitní internetové stránky šité na míru daným klientům. Rychlá správa webu.