{*hlaska kvuli adSense staticka verye je v souboru cz.js v /js/cz.js na poslat-prani.cz*}
ikona  ikona  ikona  ikona 
Blansko

ikona Roman Meluzín: Dvojnásobný mistr světa se vrací

Není jediný, kdo měl problémy se záhadným únavovým syndromem. Přesto se chce k hokeji znovu vrátit. Otázkou ovšem zůstává, do kterého týmu to bude. Hokejový útočník a dvojnásobný mistr světa Roman Meluzín.

„Cítím se už lépe. Od března jsem trénoval individuálně. Od konce července se připravuji v Brně s Kometou. Můj manažer má ale ještě něco rozjednaného v zahraničí. Do čtrnácti dní bych chtěl mít o svém angažmá jasno,“ vysvětlil dvaatřicetiletý hráč.

Jeho problémy začali už před rokem a půl. Tehdy se nechal v Třinci přemluvit, aby sezonu dohrál. V minulé sezoně se však jeho potíže s únavovým syndromem ještě zhoršily. V listopadu musel ukončit angažmá ve Slovanu Bratislava. V lednu se pak podrobil dvěma operacím krčních i nosních mandlí.

Jak se u vás vůbec únavový syndrom projevoval?

Byl jsem pořád unavený, bolela mě hlava. Obul jsem si před zápasem brusle a už jsem nemohl. Člověk byl zvyklý jezdit po ledě tam a zpátky. Najednou jsem ale přejel jednou kluziště a už jsem nemohl. Když jsem zašel na vyšetření, zjistili mi špatnou krev a později i nějaké viry v těle. Dostal jsem antibiotika, krev se mi zlepšila, ale problémy s únavovým syndromem jsem měl pořád. A nejhorší bylo, že mi k tomu žádný doktor pořádně nic neřekl. Lítal jsem po vyšetřeních a stejně jsem nevěděl, co mi vlastně je.

Kdy se u vás projevily tyto příznaky poprvé?

Problémy začaly už předminulou sezonu v Třinci. V zimě jsem byl za vedením klubu, že se cítím unavený a vyčerpaný. Nechal jsem se ale přesvědčit, abych sezonu dohrál. Nevím, jestli to bylo dobré rozhodnutí.

Do další sezony jste ale opět nastoupil?

Sice jsem nastoupil, ale vynechal jsem skoro celou letní přípravu. Nastupoval jsem ve třetí nebo čtvrté formaci. Nebyl jsem moc na ledě a nebyl jsem tak moc vytížený. Takže jsem ani nepoznal, jak na tom vlastně jsem.

To se ale zřejmě po odchodu do Slovanu Bratislava změnilo?

V listopadu jsem tam odešel na hostování. Hrál jsem přesilovky a oslabení. V plném zatížení se mi už po šesti zápasech vrátili problémy s únavovým syndromem. Musel jsem sezonu ukončit.

Co následovalo dále?

Během zimy jsem prodělal řadu vyšetření. Našli mně, že mám zahnisané mandle. Domnívali se, že by to mohla být příčina mých problémů. Při operaci mi postupně vyndali krční i nosní mandle. Od března už jsem začal individuálně trénovat a vypadá to, že už je to lepší. Ale teprve uvidíme, jak na tom jsem.

Kde budete příští sezonu hrát?

V současné době se připravuji na ledě s Kometou Brno. Můj manažer ale ještě zvažuje některé nabídky na zahraniční angažmá. Do čtrnácti dnů bych chtěl mít o svém budoucím angažmá jasno.

Na nějaký český extraligový klub to nevypadá?

To je složitější. Dneska je všude dost hráčů a k tomu navíc stávka v NHL. Extraligové kluby teď spíše jednají o zámořských posilách. Já se navíc vracím po zdravotních problémech. To také není ideální.

Co Třinec? Je to už uzavřená kapitola?

Třinec už ne. Sice jsem stále hráč Třince, hrát tam ale už nebudu. Neshody jsou oboustranné.

Jak by se Vám zamlouvalo případné angažmá v Kometě?

Proti bych nebyl. V Kometě je nové mužstvo. Z Loňského kádru tam zůstali tři nebo čtyři hráči. Na druhou ligu to rozhodně není špatné mužstvo. A zlepšilo se to i organizačně.

Roman Meluzín

publikováno: 3.8.2004
Kvalitní internetové stránky šité na míru daným klientům. Rychlá správa webu.