{*hlaska kvuli adSense staticka verye je v souboru cz.js v /js/cz.js na poslat-prani.cz*}
ikona  ikona  ikona  ikona
Blansko

ikona Blansko prohrálo po chybě Žurka

Blansko prohálo první zápas semifinálové série s Novým Jičínem 2:3. Rozhodujícím momentem utkání byla chyba blanenského brankáře Žurka ve druhé třetině. Po bojovné sérii se Šternberkem se do Blanska opět vrátil hokej, který měl šťastnější konec pro hostující tým. Nový Jičín jasně předčil Blansko v proměňování šancí. Blanenští nastoupili do dnešního utkání bez nemocného Látala, jehož absence se na jejich hře projevila víc, než se čekalo. Blansko si vytvořilo řadu šancí, v koncovce však nebylo dostatečně důrazné.

HCxJičín HCxJičín HCxJičín

Už ve druhé minutě první třetiny mělo Blansko výhodu přesilové hry, ve které se ve slibné střelecké pozici ocitl Chlup a Horák. Ve čtvrté minutě předvedl samostatnou akci dnes aktivní Jaroslav Smolík. Hned z protiútoku se však ujali vedení hosté, když se po asistenci Černého trefil jičínský obránce Vašut. Blansko mohlo vyrovnat o dvě minuty později, kdy se předčasně radoval z gólu Šlapanský, hostující brankář Žigardy však nebezpečnou situaci zachránil na brankové čáře. V desáté minutě prováhal dobrou střeleckou pozici blanenský Laga. Ve stejné minutě neuznal hlavní rozhodčí Blansku gól, když předčasně odpískal nepřehlednou situaci před hostujícím brankářem, kterou zakončil střelou do sítě blanenský Chlup. Blansko se dočkalo až v sedmnácté minutě, kdy se prosadil Drábek, který nejdříve za brankou hostů oklamal obránce, a poté na dvakrát uspěl před brankářem Žigardym.

Na začátku druhé třetiny byli hosté potrestáni dvěma minutami za příliš velký počet hráčů na ledě. V následné přesilové hře slibně pálil Beran, poté předvedli pěknou kombinační akci Bělohlávek s Drábkem. Ve čtvrté minutě se dobrým napadáním blýskl blanenský Lukáš Smolík, svou akci však gólem nezakončil. V deváté minutě druhé třetiny zachránila hosty při akci Drábka s Bělohlávkem posunutá branka. V následné minutě se předvedl přesnou střelou blanenský Cakl, jičínský Žigardy však byl na místě. Ve stejné minutě nezakončil akci dva na jednoho domácí Horák. Rozhodující okamžik utkání přišel v sedmnácté minutě druhé třetiny, kdy v rozehrávce chyboval blanenský Žurek, a jeho nepřesnost využil natřikrát hostující Černý. Před koncem třetiny spálil velkou šanci po nahrávce Jaroslava Smolíka domácí Bělohlávek.

Ve třetí třetině se hráči Nového Jičína stáhli do obrany a soustředili se na nebezpečné protiútoky. Blanenský tlak však nepřinášel slibné šance, v rozhodujících okamžicích chybělo blanenským nejen štěstí, ale i větší touha po vítězství. Převahu si vytvářela zejména druhá pětka ve složení Drábek, Jaroslav Smolík a Bělohlávek. V desáté minutě trefil břevno Šlapanský, poté byl ale zbytečně vyloučen, což zbrzdilo blanenské v dalším tlaku. Zbytečné vyloučení přišlo i v šestnácté minutě, kdy byl za napadení dvěma minutami potrestán blanenský Cakl. Ve stejné minutě pálil v dobré pozici vysoko nad branku Žigardyho Buďa. V osmnácté minutě se z nenápadné akce hostů prosadil po nahrávce Vašuta Hradil, a zvýšil tak náskok Nového Jičína na dvě branky. Poslední dvě minuty utkání odehrálo Blansko bez brankáře. Výsledkem byl gól Cakla třicet pět vteřin před koncem. Následný závar před brankou Žigardyho, který skončil potyčkou mezi Jaroslavem Smolíkem a jičínským Černým, už k vyrovnávajícímu gólu nevedl. Utkání tak skončilo výsledkem 2:3 pro Nový Jičín, který se ujal vedení v semifinálové sérii.

Jiří Otoupalík, trenér Blanska: "Jsem dost zklamaný z výkonu našich hráčů, protože do hry nedali to, co předvedli proti Šternberku. Scházelo mně tam srdíčko a bojovnost. Je pravda, že jsme darovali soupeři dva góly, měli jsme spoustu příležitostí, které jsme nevyužili, ale to dělá hokejistu hokejistou, když se dostane do situace dva na jednoho, kdy to vezme na sebe a rozhodne se zakončit. Nový Jičín hraje úplně jiný hokej než Šternberk. Šternberk byl destruktivní, nehrál hokej a fauloval, Nový Jičín je hokejové mužstvo, umí si nahrát. Bohužel dnes nehrál Látal, protože má chřipku. Ve hře dopředu nám chyběl hrozně moc. V této sérii už pravděpodobně nenastoupí."

HC Blansko - TJ Nový Jičín 2:3 (1:1,0:1,1:1)

0:1 - Vašut (Černý,Brynecký)
1:1 - Drábek (Smolík J.)
1:2 - Černý (Brynecký,Tesařík)
1:3 - Hradil (Vašut)
2:3 - Cakl (Smolík J.)