{*hlaska kvuli adSense staticka verye je v souboru cz.js v /js/cz.js na poslat-prani.cz*}
ikona  ikona  ikona  ikona 
Blansko

ikona Případ utonulého chlapce je znovu před soudem

7. ledna letošního roku zůstal po hodině plavání sedmiletý chlapec z Voděrad na dně blanenského bazénu. Zjistily to až učitelky základní školy, které si děti přebíraly od plaveckých instruktorů. Chlapec ležel na dně bazénu více jak 20 minut. Po čtyřech dnech na oddělení ARO brněnské dětské nemocnice chlapec zemřel.

Podle dnešní Mladé fronty odsoudil blanenský okresní soud dva zaměstnance plavecké školy v Blansku k jednomu roku vězení. Ředitel plavecké školy Miroslav Holán a plavčice Růžena Görnerová se dopustili trestného činu ublížení na zdraví. Blanenský soud se však bude případem zabývat znovu. Trestní příkaz byl totiž kvůli odporu státního zastupitelství zrušen, píše páteční vydání listu.

Včera mělo znovu začít hlavní líčení s ředitelem blanenské plavecké školy a plavčicí. Muselo však být odloženo pro nemoc jedné z obžalovaných. Nový termín zatím nebyl stanoven. Nespokojena je státní zástupkyně, které se nelíbí výše uložených trestů. Zdají se jí příliš nízké. Rodiče utonulého chlapce požadují po obžalovaných náhradu škody.

Lednová tragédie zpřísnila pravidla koupání v blanenském bazénu. Plavčík placený městem tak v lázních hlídá provoz i v době pronájmu bazénu plavecké škole, což dříve nebylo. Jen doufejme, že opatření pomůže a podobná tragédie se již nikdy opakovat nebude.

MF Dnes 15.10. - Utopený školák: tresty padly, teď začnou soudy
MF Dnes 15.10. - Po smrti vnuka se rodina rozpadla

Lázně Blansko


publikováno: 15.10.2004
Kvalitní internetové stránky šité na míru daným klientům. Rychlá správa webu.