{*hlaska kvuli adSense staticka verye je v souboru cz.js v /js/cz.js na poslat-prani.cz*}
ikona  ikona  ikona  ikona 
Blansko

ikona Karel Beran: Z obránce útočník

Nezvyklým tahem zamíchal trenér blanenských hokejistů Jiří Otoupalík se sestavou svého týmu. Po dvou prohraných utkáních semifinálové série s Novým Jičínem přesunul obránce Karla Berana do útoku. Výsledek se dostavil ihned. Blansko poprvé vyhrálo.

„Karel přišel sám, že by to zkusil v útoku. Látal je stále nemocný, navíc jsou mimo hru další dva útočníci. Museli jsme dát obránce do útoku,“ uvedl Otoupalík. Právě absence Látala, který kvůli horečkám nehrál proti Novému Jičínu ještě ani minutu, byla pro blanenské velkou ztrátou, která se projevila zejména na hře prvního útoku. Ve složení elitní formace se vystřídali v předchozích zápasech útočníci z dalších formací, teprve obránce Beran ale zastoupil Látala důstojně.

Karel Beran Karel Beran Karel Beran

„S postem útočníka jsem spokojený, mám rád, když mám často puk a můžu hodně bruslit. Nový Jičín hraje dost defenzívně, takže většinou více útočíme. Jako útočník si více zahraju,“ pochvaloval si nový post Beran. Obránce Komety Brno, který je v Blansku na hostování, byl po celý zápas k neudržení. Své útočné kvality předvedl ve třetí třetině, kdy při přesilové hře dvakrát neohroženě obkroužil branku soupeře a z jeho následné přihrávky pečetil výhru Blanska Horák „Věřili jsme, že pokud proměníme gólové šance, tak vyhrajeme. Kdo byl dneska na hokeji, musel vidět, že jsme jasně lepší," hýřil Beran spokojeností.

Zda nastoupí v útoku i v zápase v Novém Jičíně závisí na zdravotním stavu nemocného Látala. „Látal zatím netrénuje, takže v příštím utkání ještě asi nenastoupí," uvedl po zápase Otoupalík.

publikováno: 24.2.2004