{*hlaska kvuli adSense staticka verye je v souboru cz.js v /js/cz.js na poslat-prani.cz*}
ikona  ikona  ikona  ikona 
Blansko

ikona Oprava koupaliště přijde na 80 milionů

Oprava koupaliště v Blansku se o bezmála třetinu prodraží a přijde na 80 milionů korun. Město se totiž rozhodlo, že starý betonový bazén nahradí nerezovým, který je mnohem odolnější proti zničení. "V areálu koupaliště není stabilní podloží. Pro nerezovou vanu to ale není žádný problém," řekl blanenský místostarosta Jindřich Král.

Provozovatelům koupaliště dělalo nestabilní podloží problémy. Současný betonový bazén praskal a musel se stále opravovat. Z nádrže unikala voda. Kvůli neustálému dopouštění bazénu byla voda chladná. Zájem veřejnosti o koupaliště klesal.

Na vině nebyla jen studená voda. Bazén je v tak špatném stavu, že jej nelze čistit strojově. Na jeho dně se proto již krátce po zahájení sezony tvořil zelený povlak ze sinic.

"Na zvýšení nákladů se podepsala také naše rozhodnutí doplnit koupaliště novými vodními prvky. Oproti původním plánům přibude vířivek a masážních proudů," doplnil místostarosta.

S opravou se počítá v období mezi letními sezonami v letech 2005 až 2006. Po stavebních úpravách by mělo být propojeno venkovní koupaliště se současným krytým plaveckým bazénem. Také venkovní voda bude nově vyhřívána.

Koupaliště v Blanensku patří k nejzanedbanějším v regionu. Vzniklo před 70 lety a tvoří jej padesátimetrový plavecký bazén s malým bazénkem pro děti. Zcela nové plavecké areály na jižní Moravě mají například Vyškov, Znojmo a Brno.

Zdroj: ČTK

Koupaliště Blansko

publikováno: 23.11.2004
Tvorba webdesignu na míru. Čerpáme z dlouholetých zkušeností.