{*hlaska kvuli adSense staticka verye je v souboru cz.js v /js/cz.js na poslat-prani.cz*}
ikona  ikona  ikona  ikona 
Blansko

ikona ÚOHS odmítá odpovědnost za nedostatek léků

V minulých dnech se opakovaně objevily informace o nedostatku určitých druhů léků. V některých článcích je naznačována souvislost mezi rozhodnutím Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže o povolení spojení společností Zentiva a Pharma Holding a tímto nepříznivým stavem. Podobná tvrzení je nutné důrazně odmítnout.

Společnost Zentiva před uvedeným spojením kontrolovala společnost Léčiva, Pharma Holding kontrolovala Slovakofarmu. Spojení bylo povoleno se závazky, které Zentiva přijala ve prospěch zachování a rozvíjení účinné hospodářské soutěže. Tyto závazky spočívají v převodu výroby a obchodu s léčivými přípravky Febichol, Oxyphyllin a Kinedryl a v převodu ochranné známky Acylpirin. V souladu s těmito závazky by měly být tyto léčivé přípravky spotřebitelům nadále nabízeny konkurenty společností Léčiva a Slovakofarma. Jakékoliv zastavování jejich výroby nesouvisí s povinnostmi vyplývajícími z řízení před ÚOHS.

Smyslem Úřadem stanovených omezení bylo zachovat dostatečný počet výrobců léčiv na relevantních trzích, na kterých by předmětným spojením došlo k narušení hospodářské soutěže v důsledku dominantního postavení společností Léčiva a Slovakofarma.

Úřad povolil fúzi na základě závazků, jejichž plnění je Zentiva povinna zajistit. Tato společnost musí udělat všechny kroky proto, aby nevznikl nedostatek léků. Soutěžitel, který nesplní podmínky ÚOHS v případě fúzí, se vystavuje sankčnímu řízení. ÚOHS tuto záležitost šetří.

Josef Bednář


publikováno: 1.12.2004
Internetový marketing a SEO optimalizace na míru. Čerpáme z dlouholetých zkušeností.