{*hlaska kvuli adSense staticka verye je v souboru cz.js v /js/cz.js na poslat-prani.cz*}
ikona  ikona  ikona  ikona 
Blansko

ikona Blanenská Maxima očekává 40% nárůst prodeje

Maxima Cutters, a.s. předpokládá splnění obchodních plánů pro rok 2004 a meziroční nárůst prodejů o 40%. Nástupce někdejšího Adastu Blansko má také od počátku listopadu nového obchodního ředitele, kterým se stal Ing. Radoslav Režňák MBA. Ten v minulosti mimo jiné vedl slovenskou filálku divize koncernu Electrolux. Maxima Cutters, a.s. je jednou z významných letošních akvizic brněnské finanční skupiny Jet Investment.

První kroky nového obchodního ředitele budou věnovány především změnám ve fungování obchodního úseku a posílení týmové spolupráce. Pokud jde o změnu vnějších obchodních vztahů, komentuje ji Režňák takto: "Na základě analýzy vychází jako jeden z mých prioritních záměrů mnohem cílenější zaměření na potřeby zákazníků." Během prosince by měl být dokončen strategický plán pro rok 2005. "Jeho stěžejním bodem bude zvýšení obchodního obratu v České republice a na Slovensku," říká Režňák a pokračuje: "Na příští ročník brněnského Embax printu chceme přijít v rámci samostatné expozice s novým designem našich strojů, inovacemi řídícího systému i s novými periferními zařízeními, která rozšíří náš tradiční sortiment."

Dosavadní obchodní ředitel František Prudil odchází na pozici poradce generálního ředitele pro marketing a zahraniční obchod a bude se věnovat především stabilizaci stávajících trhů. Marketing se v rámci restrukturalizace managementu firmy stal doménou Ondřeje Barši.

Strategií společnosti Maxima Cutters, a.s., jediného tuzemského výrobce řezaček papíru, je vybudovat během krátké doby prosperující firmu se stabilními výkony a silným cash flow a posílit dominantní podíl na trhu. Jak předpokládá nový management, v příštím roce by se měl zisk společnosti přehoupnout přes 10 mil. Kč.

Firma byla založena panem Ježkem v roce 1846. Od počátku 60. let Adast vyrábí řezačky papíru. V roce 1992 se firma transformovala na akciovou společnost. Na konci roku 2002 byl na společnost Adast Blansko a.s. prohlášen konkurz, který byl v roce 2004 ukončen prodejem celého majetku společnosti Jet Investment, a.s. S prodejem se změnil i název na Maxima Cutters a.s.

Pramen: Grafika

Maxima Cutters


publikováno: 1.12.2004
Kvalitní internetové stránky šité na míru daným klientům. Rychlá správa webu.