{*hlaska kvuli adSense staticka verye je v souboru cz.js v /js/cz.js na poslat-prani.cz*}
ikona  ikona  ikona  ikona 
Blansko

ikona Devět uchazečů na post ředitele nemocnice v Blansku

Devět uchazečů má zájem o obsazení uvolněného místa ředitele nemocnice v Blansku. O vítězi rozhodne zřejmě příští úterý výběrová komise.

Bývalého šéfa nemocnice Ivana Kozáka odvolali radní kvůli neprůhlednému účetnictví tohoto zdravotnického zařízení. Kontrolní komise radnice shromažďuje k nesrovnalostem v účtech podklady, které již brzy předá policii.

Nemocnice by měla mít nového ředitele nejpozději do ledna. "Myslím ale, že jej vybereme v úterý," řekla dnes ČTK starostka Blanska Jaroslava Králová. O místo se neuchází nikdo ze současných pracovníků nemocnice. Mezi kandidáty jsou lékaři a inženýři se zkušenostmi z manažerských funkcí. Každý z nich musel spolu s přihláškou předložit i zpracovanou vizi rozvoje nemocnice.

Kozák byl z funkce odvolán v říjnu. Zatím nic nenasvědčuje tomu, že by měl nemocnici způsobit finanční ztráty. Kontrolní komise zjistila, že platby z účtu nemocnice se neodehrávaly podle předpisů. Nedostatky byly podle Králové natolik zásadní, že situaci nebylo možné řešit jinak než odvoláním Kozáka. Kozák v reakci na odvolání ČTK před časem řekl, že v účetnictví mohly sice nastat "nějaké formální chyby, z nemocnice ale nezmizela ani koruna". Město chce, aby zjištěné prohřešky posoudila policie a rozhodla, zda nešlo o trestný čin. "Není v našich silách to posoudit. Spis ke kauze předáme na státní zastupitelství v nadcházejících dnech. Tyto podklady již dokončujeme a připravujeme k předání," doplnila starostka.

Radnice Blansko


publikováno: 10.12.2004
Tvorba webdesignu na míru. Čerpáme z dlouholetých zkušeností.