{*hlaska kvuli adSense staticka verye je v souboru cz.js v /js/cz.js na poslat-prani.cz*}
ikona  ikona  ikona  ikona 
Blansko

ikona Ředitelkou nemocnice bude šéfka záchranky Rybářová

Nemocnici v Blansku povede dosavadní ředitelka Zdravotnické záchranné služby Blansko Ilona Rybářová. Z devíti uchazečů ji včera vybrala jedenáctičlenná komise složená z vedení radnice a zdravotníků. Funkci ředitele by měla převzít počátkem ledna. Původní ředitel Ivan Kozák byl odvolán kvůli nesrovnalostem v účetnictví.

Rybářovou musí ještě za týden do funkce potvrdit městská rada. "Byla jasným favoritem. Oceňujeme její koncepci rozvoje nemocnice i její čtyřletou práci na postu ředitelky záchranky," řekla blanenská starostka Jaroslava Králová.

V tajném hlasování dostala Rybářová osm hlasů. Její koncepce předpokládá užší vzájemnou spolupráci s nemocnicí v Boskovicích na zajišťování zdravotní péče v regionu. Rybářová chce nemocnici dále rozvíjet. Starostka od ní očekává, že zúročí své manažerské zkušenosti při uzavírání smluv se zdravotními pojišťovnami.

Kozák byl z funkce odvolán v říjnu. Zatím nic nenasvědčuje tomu, že nemocnici způsobil finanční ztráty. Kontrolní komise zjistila, že platby z účtu nemocnice se neodehrávaly podle předpisů. Nedostatky byly podle Králové natolik zásadní, že situaci nebylo možné řešit jinak než odvoláním Kozáka.

V reakci na odvolání Kozák před časem řekl, že v účetnictví mohly sice nastat "nějaké formální chyby, z nemocnice ale nezmizela ani koruna". Město chce, aby zjištěné prohřešky posoudila policie a rozhodla, zda se Kozák nedopustil trestného činu.

Ilona Rybářová


publikováno: 15.12.2004
Tvorba webdesignu na míru. Čerpáme z dlouholetých zkušeností.