{*hlaska kvuli adSense staticka verye je v souboru cz.js v /js/cz.js na poslat-prani.cz*}
ikona  ikona  ikona  ikona 
Blansko

ikona Úpravy jízdních řádů na většině linek IDS JMK

Od 12. prosince 2004 došlo k drobným úpravám jízdních řádů na většině linek IDS JMK. Mění se jízdní řády vlakových spojů, regionálních autobusů i městské dopravy v Brně a Blansku. Úpravy jízdních řádů lze obecně popsat tak, že základní intervaly a počty spojů se nemění, pouze dochází k minutovým posunům odjezdů z důvodu změny časů odjezdů dálkových vlaků, které vycházejí z celostátních i mezinárodních dohod. V následujícím textu jsou nejdůležitější změny v IDS JMK od 12. 12. 2004 popsány:

Regionální autobusová doprava

V regionální autobusové dopravě IDS JMK dochází z důvodu zvýšeného zájmu cestujících v nejexponovanějších úsecích k posílení dopravy a to jak ve špičce tak i mimo špičku.

Linka 152 (Blansko-Lipůvka-Kuřim)
- posílena v podvečerní době v obou směrech.
Linka 157 (Vyškov - Račice - Bukovinka - Křtiny - Adamov)
- dochází k úplné integraci obce Račice - Pístovice a tím i k navýšení počtu spojů mezi Vyškovem a touto obcí. Zvyšuje se rovněž počet spojů jezdících v celé délce linky mezi Vyškovem a Adamovem.
Linka 201 (Brno - Ochoz - Křtiny - Jedovnice)
- v ranní špičce pracovních dnů pojedou autobusy mezi Křtinami a Brnem každých deset minut. Odpoledne bude prodloužen patnáctiminutový interval až do podvečerních hodin. V sobotních ranních hodinách bude dosavadní hodinový interval zkrácen na 30 minut.
Linka 232 (Blansko - Ostrov u Macochy - Vysočany)
- z důvodu velkého zájmu výletníků dochází k posílení počtu spojů o víkendu.

U ostatních linek tzv. neintegrované dopravy je objem dopravní obslužnosti zachován, v rámci možností byly spoje upraveny na odjezdy vlaků. U linky 710620 (Blansko - Benešov) byly upraveny spoje v návaznosti na požadavek obce respektive základní školy, Rozsáhlejší úpravy jsou provedeny u linky 710781 (Blansko - Rájec-Jestřebí - Brťov - Rájec-Jestřebí).

Železniční doprava

Počet vlaků zahrnutých do IDS JMK mírně narůstá především ve směru Brno - Střelice. Na lince S2 v úseku Blansko - Chrlice dochází k posunu odjezdu vlaků z Brna tak, že mohou cestující z Babic, Bílovic a Kanic přestoupit nejen na vlaky směr Brno ale rovněž na většinu vlaků směr Blansko.

Změny v IDS JMK od 1. 1. 2005

Od 1. ledna 2005 bude IDS JMK rozšířen o dalších 49 obcí ležících na Tišnovsku. Jedná se především o město Lomnici a okolní obce a dále o k Jihomoravskému kraji nově přičleněné obce ležící na Nedvědicku. Dopravní obsluhu nově integrované oblasti budou od 12. 12. do 31. 12. 2004 zajišťovat dosavadní linky s mírně pozměněnými jízdními řády. Od 1. ledna bude zahájen provoz IDS JMK na nových linkách s novými jízdními řády. Nový plán regionálních linek IDS JMK je uveden v příloze. Ceny jízdného se od 1. ledna 2005 nemění.

Více informací na adrese www.kordis-jmk.cz

ilustrační foto


publikováno: 15.12.2004
Kvalitní internetové stránky šité na míru daným klientům. Rychlá správa webu.