{*hlaska kvuli adSense staticka verye je v souboru cz.js v /js/cz.js na poslat-prani.cz*}
ikona  ikona  ikona  ikona 
Blansko

ikona Yvetta Hlaváčová chce překonat rekord kanálu La Manche

O rekordní zápis v kanálu La Manche se chce letos pokusit dálková plavkyně Yvetta Hlaváčová. Mezi 27. červencem a 3. srpnem bude usilovat o překonání absolutně nejrychlejšího času, který drží od 27. září 1994 Američan Chad Hundeby. Vzdálenost 36 kilometrů tehdy urazil za sedm hodin a 17 minut.

"Yvetta chce překonat absolutní rekord a pokud by se jí záměr nevydařil, tak alespoň nejlepší ženský čas (Penny Lee) Deanové," uvedl trenér české plavkyně Jiří Povolný. Američanka je držitelkou třetího nejlepšího času v historii, když v roce 1978 zdolala kanál La Manche za 7:40. Český rekord drží poslední přemožitel kanálu David Čech, jenž loni dosáhl času 9:45.

Vedle kanálu La Manche se hodlá Hlaváčová i v letošní sezoně zaměřit na závody Světového poháru, zatím ale není známá termínová listina. Už v příštím týdnu by pak měla odcestovat na třítýdenní soustředění na Nový Zéland s tamním olympijským týmem, který vede trenér českého původu Tom Froněk.

V přípravě na kanál La Manche by měla Hlaváčová denně uplavat zhruba deset až dvanáct kilometrů. V současné době jsou její dávky zhruba poloviční.

Zdroj: ČTK

Yvetta Hlaváčová


publikováno: 6.1.2005
Kvalitní internetové stránky šité na míru daným klientům. Rychlá správa webu.