{*hlaska kvuli adSense staticka verye je v souboru cz.js v /js/cz.js na poslat-prani.cz*}
ikona  ikona  ikona  ikona 
Blansko

ikona Olympia Blansko: Hřiště odpočívá, hráči nikoli

Ačkoliv baseballové hřiště na Strawberry Field v Blansku odpočívá zaslouženým zimním spánkem, totéž se v žádném případě nedá říci o hráčích a hráčkách klubu Black hill Olympia Blansko. Zimní příprava začala pro všechny v podstatě ihned jakmile skončili všechny soutěže roku 2004.

Muži z A týmu, kteří hrají nejvyšší republikovou soutěž extraligu se hned o Října vrhnuli do posilovny, kde začali nabírat tolik potřebnou fyzickou sílu. Během posilování se přidávali další tréninky a dnes už všichni trénují naplno.

Během týdne mají tři společné tréninky v tělocvičnách ZŠ Salmova Blansko, na kterých se především věnují házení a pálkování, ale také rozvoji obratnosti a drillům na zdokonalení baseballových dovedností.

Nemalá část tréninku je věnována běhání a to jak sprintům, tak i rozvoji vytrvalosti. Kromě společných tréninků chodí muži stále do posilovny a individuálně běhat nebo plavat.

Hodně podobné tréninky jako muži mají i junioři a starší kadeti, kteří taktéž chodí do posilovny a společně s A týmem běhat.

Mladší kadeti, mají zimní přípravu taktéž poměrně náročnou. Na trénincích se setkávají třikrát týdně a musíme dodat, že opravdu v hojném počtu. Velká část tréninků je věnována házení a drillům na chytání míčů po zemi nebo ze vzduchu.

Ale samozřejmě se nezapomíná ani na tolik důležité pálení a zlepšování se právě v této činnosti, kde máme nedostatky. Díky Jaroslavu Krejčířovi je velice dobře pracováno s nadhazovači a to jak v kategorii mladších kadetů, tak i v žácích. Velký důraz je kladen i na rozvoj fyzické síly, ale nezapomíná se i na obratnost a v neposlední řadě i na běhání.

Dívky, které v sezóně hrají svoji pravidelnou soutěž mají dva tréninky týdně v tělocvičně, kde se věnují házení, pálkování, ale občas si mezi sebou zahrají i nějakou míčovou hru, ať už na utužení kolektivu, nebo pro zvýšení rychlosti a vytrvalosti. Samozřejmě, že se trenér věnuje i tolik náročnému a důležitému softballovému nadhazování.

Žáci a přípravky, tedy ti nejmenší caparti mají svoje tréninky taktéž dvakrát týdně. Na trénincích je velký důraz kladen na házení a chytání míčů, ale i na pálkování.

Tréninky jsou ale často neseny v duchu zábavných her a soutěží, ve kterých se mladí hráči zdokonalují v obratnosti, nebo v rychlosti běhání, ale také posiluj ducha soutěžení a chuť po vítězství, která je tolik potřebná.

Kromě tréninků se tyto baseballové naděje ve velké míře připravují i doma individuálně, ať už sami nebo za pomoci rodičů a sourozenců.

Podle současné účasti na trénincích, která je hlavně u mladších hráčů velice hojná se nemusíme bát o osud blanenského baseballu a softballu, ale samozřejmě rádi uvítáme nové členy, kteří by chtěli propadnout krásám tohoto nádherného sportu.

Poděkování patřím všem hráčům a hráčkám, kteří zimní přípravu pojali opravdu zodpovědně, ale i DDM Blansko, která maximálně pomáhá ve výchově našich nadějí.

Doufejme, že sezóna 2005 bude ještě úspěšnější než rok minulý ať už po sportovní stránce, ale v neposlední řadě i po stránce organizační, neboť Blansko bude spolupořadatelem Mistrovství Evropy v baseballu seniorů ve dnech 7.-17.7.2005 a přislíbených šestnáct utkání, které budeme pořádat nebude jednoduché zorganizovat, ale věříme a uděláme vše proto aby se to podařilo.

Místo pro Vaši reklamu

publikováno: 9.2.2005
Kvalitní internetové stránky šité na míru daným klientům. Rychlá správa webu.