{*hlaska kvuli adSense staticka verye je v souboru cz.js v /js/cz.js na poslat-prani.cz*}
ikona  ikona  ikona  ikona 
Blansko

ikona Kras Boskovice jde do dražby

Boskovice, Brno Dražba poslední fungující části podniku zkrachovalé oděvní firmy Kras-Haka se dnes uskuteční v hotelu v brněnském Boby centru. V nabídce je závod v Boskovicích, který v současnosti zaměstnává přes 450 lidí. Jeho vyvolávací cena je 30 milionů korun.

Dnes tak pravděpodobně skončí více než tříleté období nejistoty, kdy je firma v konkurzu. Rozhodnout se má jednak o osudu továrny a přilehlého areálu, ale také o tom, co bude se stovkami jejích zaměstnanců.

"Vše se protáhlo kvůli vylučovacím žalobám na majetek. Objevila se celá řada problémů a soudních průtahů," postěžoval si správce konkurzní podstaty Vladan Vala. Z původních čtyř výrobních závodů firmy Kras, někdejšího giganta oděvního trhu, zůstal v Boskovicích poslední podnik, kde se ještě vyrábí. "Jedeme naplno, produkujeme zhruba sedm set kusů pánských obleků denně," uvedl generální ředitel firmy Kras-Haka JanWaidhofer.

Budoucnost boskovického Krasu teď závisí na investorovi, který jej koupí. "Zájem projevily většinou subjekty z oboru, snad tedy textilní výrobu zachovají," řekl Jaroslav Hradil z firmy Prokonzulta, která dnešní dražbu organizuje.

Místo pro Vaši reklamu


publikováno: 15.2.2005
Tvorba webdesignu na míru. Čerpáme z dlouholetých zkušeností.
© 2003-06 - www.blanensko.info - kontakt

RSS W3C


odkazy: Přání k svátku / Velikonoční přání / Zamilované obrázky / Webdesign / Ubytování Tatry / Vánoční přání / Přání /

Zabýváme se ploty a oplocením, proto v našem sortimentu najdete plotové dílce nylofor, svařovací plotové sítě, dekorační sítě a mnoho dalšího. Vyberte si kvalitní oplocení. Jsme firma, která se zabývá ploty již řadu let.