{*hlaska kvuli adSense staticka verye je v souboru cz.js v /js/cz.js na poslat-prani.cz*}
ikona  ikona  ikona  ikona
Blansko

ikona Chceme porazit i Prostějov, tvrdí kouč Král

Blanenští hokejisté porazili po pětizápasové bitvě Orlovou a postoupili do finále druhé ligy. "Je to největší úspěch blanenského hokeje," tvrdí kouč Jindřich Král. Finálová série začíná už zítra na ledě Prostějova.

Rozhodující duel byl opět dramatický až do konce.

Já musím hlavně zkritizovat ten závěr. Mně ještě teď běhá mráz po zádech. Minutu a půl před koncem uděláme takové nevyzrálé chyby. Gól na 2:1 jsme vůbec neměli dostat. Ještě teď se z toho nemůžu vzpamatovat. Hlavní ale je, že jsme postoupili do finále.

Stejně jako v předchozích duelech semifinálové série mohlo být o výsledku jasno daleko dřív.

Určitě. Ve druhé třetině jsme měli tři čtyři vyložené šance. Pomohl nám náhodný gól z první třetiny, ale pak jsme to měli rozhodnout. Třetí třeina už byl boj o každý kotouč.

Kdy vám bylo v sérii s Orlovou nejhůř?

No asi až ty poslední dvě minuty. To si člověk uvědomí, že může vyhraný zápas ztratit během dvaceti sekund. Jinak jsem našemu mužstvu věřil, máme vyzrálý tým, výborného gólmana. Celý rok jsme pilovali obranu.

Po dvou úvodních porážkách jste už měli namále.

Je to sport. Tragédii bych nedělal ani z toho, kdybychom nepostoupili. Orlová je kvalitní soupeř, fyzicky zdatný, jsou to výborní bruslaři s dobrým gólmanem. Už postup do semifinále byl pro nás úspěch.

O vyrovnanosti obou soupeřů svědčil i fakt, že ani jeden duel neměl jasný průběh.

To jsem předpokládal, že nikdo výrazně nevyhraje ani neprohraje. Věděl jsem, že budou rozhodovat drobnosti. My naštěstí udělali méně chyb než soupeř.

Co výkony rozhodčího? Cítíte se ještě ukřivdění?

Uritě ne. Ale hlavně druhý zápas jsme neztratili hráčskou vinnou. Vyrovnávací gól jsme dostali evidentně po hře vysokou holí. Rozhodčí stál tři metry od toho. Proto jsme se cítili ukřivdění.

Ve finále vás čeká Prostějov, který vyhrál základní část. Jeho cílem je vrátit se do první ligy.

Neřekl bych, že bude favoritem série. Budeme chtít uspět, budeme chtít vyhrát finálovou sérii. Musíme se ale dát hlavně do úterního zápasu v Prostějově fyzicky dohromady. Doma jsem ho porazili, u nich jsme prohráli poměrně smolně. Série bude vyrovnaná.

Jejich výhodou by mohlo být, že semifinále ukončili po třech zápasech. Jak velkou to bude hrát roli?

Naše nevýhoda to určitě nebude. Půjdeme do finále rozjetí. Pro nás by bylo horší mít týden pauzu.

Co by na Prostějov mohlo platit?

Jsou to mladí hráči, techničtí. Takže na ně určitě platit důrazná hra. Musíme dohrávat osobní souboje.

Prostějov má sice mladý tým, ale před play-off posílil o dva zkušené hráče Komety útočníka Nohela a beka Elsnera.

Může to být výhoda i nemusí. Naší výhodou bude, že jsme tým připravovali dlouhodobě a nechtěli jsme do něj před vyřazovacími boji zasahovat. Sázíme spíše na stabilizovaný kádr.

A co mohou čekat od finále diváci?

Bude to otevřenější a útočnější partie. Bude padat více gólů. Prostějov je ofenzívně jší tým, my a Orlová spíše defenzívnější. Oproti Orlové nemají tak silného brankáře. Diváci se mají určitě na co těšit, já doufám, že dáme více gólů my.