{*hlaska kvuli adSense staticka verye je v souboru cz.js v /js/cz.js na poslat-prani.cz*}
ikona  ikona  ikona  ikona 
Blansko

ikona V Blansku se soud zabýval případem utonulého Dominika

Blanenský okresní soud se včera začal opětovně zabývat loňským tragickým utonutím sedmiletého Dominika, který zahynul při plaveckém výcviku v blanenském krytém bazénu.

Podle žaloby jsou za jeho smrt odpovědni ředitel plavecké školy Miroslav Holán a plavčice Růžena Görnerová. Za ublížení na zdraví dostali loni oba rok vězení s tříletým podmíněným odkladem.

Proti tomu se odvolala žaloba žádající vyšší trest i odsouzení, kteří s verdiktem nesouhlasí. Soud se tedy kauzou zabývá opětovně. Hned v počátku hlavního líčení bylo jednání kvůli nemoci Holána odročeno na březen.

"Původní rozsudek je pro nás nepříznivý. V této situaci by měl být ten trest poněkud jiný," řekl včera ke kauze žalobce Pavel Kuthan.

Jaký trest bude pro dvojici žádat, ale neupřesnil. Za ublížení na zdraví přitom hrozí až pět let vězení. Dominik navštěvoval základní školu ve Voděradech. Ta měla plavecký výcvik dětí zajištěný u blanenské Tělovýchovné jednoty Stadion.

Instruktoři učí plavání v blanenských lázních již 30 let, přičemž případ Dominika je v historii výuky první tragédií.

Chlapec se loni počátkem ledna účastnil výuky plavání. Hoch byl neplavec a je pravděpodobné, že se nedopatřením dostal ke konci výuky do hluboké vody mezi plavce, kde utonul. Stalo se tak patrně v době, kdy měly na výcvik dohlížet tři instruktorky.

Ani po skončení výuky si těla dítěte na dně bazénu nikdo nevšiml. Až o 20 minut později jedna z učitelek upozornila, že hoch mezi žáky chybí.

Teprve pak instruktorky našly dítě. To se sice podařilo vrátit k životu, ale v nemocnici školák zemřel.

Zatímco Görnerová je souzena za to, že na chlapce nedohlédla, Holán je podle policie jako ředitel tělovýchovné jednoty odpovědný za špatný systém výuky plavání, který smrt dítěte umožnil.

Radnice Blansko


publikováno: 16.2.2005
Kvalitní internetové stránky šité na míru daným klientům. Rychlá správa webu.
© 2003-06 - www.blanensko.info - kontakt

RSS W3C


odkazy: Přání k svátku / Velikonoční přání / Zamilované obrázky / Webdesign / Ubytování Tatry / Vánoční přání / Přání /

Ochutnávky a prodej vín ve vinném sklepě včetně ubytování. Vranovská přehrada nabízí nezapomenutelnou dovolenou, proto si vyberte to nejlepší ubytování na Vranovské přehradě.