{*hlaska kvuli adSense staticka verye je v souboru cz.js v /js/cz.js na poslat-prani.cz*}
ikona  ikona  ikona  ikona 
Blansko

ikona Místostarosta Boskovic čelí žalobě

Státní zastupitelství podalo soudu návrh na vznesení obžaloby ze zpronevěry a podvodu na místostarostu Boskovic na Blanensku Lubomíra Petrželku (ČSSD).

S Petrželkou se podle policie na trestné činnosti podílel i jeho bývalý nadřízený Petr Jarmar. Oba údajně připravili boskovickou nemocnici, kde pracovali, o 550 tisíc korun. Oba vinu popírají. Hrozí jim až tři roky vězení. „Návrh na obžalobu byl podán minulý týden v pátek. Kdy bude proces zahájen, to si netroufám odhadnout,“ řekl mluvčí brněnského krajského státního zastupitelství Hynek Olma.

Petrželka již dříve k obviněním řekl, že se cítí nevinen a jakýkoli trest by považoval za nepřijatelný.

Policie ho začala stíhat na základě trestního oznámení, které na něho podal jeho bývalý zaměstnavatel a provozovatel nemocnice - společnost IN Boskovice. Firma má zařízení pronajato od města. Radnice s ní však není spokojena a dala jí výpověď. Město by mělo získat nemocnici zpět v lednu 2006. Spory mezi radnicí a IN Boskovice se rozhořely poté, co Petrželka dostal v nemocnici výpověď.

Policie místostarostu podezírá ze tří trestných činů.

Související článek:
Místostarosta Boskovic a kandidát ČSSD vzdal volby

Petrželka

publikováno: 18.2.2005
Tvorba webdesignu na míru. Čerpáme z dlouholetých zkušeností.
© 2003-06 - www.blanensko.info - kontakt

RSS W3C


odkazy: Přání k svátku / Velikonoční přání / Zamilované obrázky / Webdesign / Ubytování Tatry / Vánoční přání / Přání /

Skvělý vůz za rozumnou cenu? To jsou vozy značky Subaru. V případe uspané kalizace pomůže firma STRÖER, provedeme kompletní čištění kanalizace.