{*hlaska kvuli adSense staticka verye je v souboru cz.js v /js/cz.js na poslat-prani.cz*}
ikona  ikona  ikona  ikona 
Blansko

ikona Blansko chce získat z norských fondů miliony

Blansko chce získat asi deset milionů korun na opravu svého zámku z takzvaných norských fondů.

Norsko sice není členem Evropské unie, je ale součástí evropského hospodářského prostoru a finančně přispívá novým členským zemím unie, řekl ČTK blanenský místostarosta Jindřich Král. Město by podle něj mělo jen malou šanci získat prostředky na opravu z jiných fondů.

V památce nyní sídlí městské muzeum. Pokud radnice s žádostí o dotaci uspěje, budou peníze použity na opravu fasád památky a boj s vlhkostí v tomto objektu. Podle Krále bude žádost o prostředky podána v nadcházejících dnech. Místostarosta upozornil na to, že Norsko v rámci svých finanční fondů nabídlo pro letošní rok Česku až 110 milionů euro, tedy až okolo 3,3 miliardy korun. Tyto peníze by měly být uvolňovány zejména na investice do životního prostředí a kultury.

O renesanční zámek v Blansku sváděli v uplynulých letech boj potomci rodu Salmů, kteří žádali jeho vrácení. Objekt byl hraběti Hugo Salmovi zabaven po druhé světové válce na základě Benešových dekretů. Z podrobné analýzy radnice vyplývá, že zámek potřebuje na drobné opravy do roku 2014 asi 18 milionů korun.

Zámek Blansko
Zámek Blansko


publikováno: 22.2.2005
Kvalitní internetové stránky šité na míru daným klientům. Rychlá správa webu.
© 2003-06 - www.blanensko.info - kontakt

RSS W3C


odkazy: Přání k svátku / Velikonoční přání / Zamilované obrázky / Webdesign / Ubytování Tatry / Vánoční přání / Přání /

Nabízíme vám levné ubytování ve Vranově nad Dyjí v krásném penzionu na jížní moravě. Hledáte typ na výlet, restauraci nebo místo na dovolenou? Hledejte na našem novém portále, který se specializuje na Vranov nad Dyjí, vranovskou pláž a okolí.