{*hlaska kvuli adSense staticka verye je v souboru cz.js v /js/cz.js na poslat-prani.cz*}
ikona  ikona  ikona  ikona 
Blansko

ikona Blata bude mít premiéru na španělské Grand Prix

S úplně novým strojem Blata V6 mají společnost Blata a tým WCM v plánu závodit na španělské Grand Prix v Jerezu. 10. dubna se zde koná zahajovací závod světového šampionátu MotoGP.

Okruh v Jerezu byl postaven v roce 1986 a první velkou cenu hostil o rok později. Nyní je trať jednou z nejpopulárnějších v seriálu Moto GP. Okolí tratě je skvěle upraveno a závod může sledovat až 250 000 diváků.

Přestože zbývá v následujících osmi týdnech udělat ještě spoustu práce, plánem je mít k dispozici dva motocykly, aby mohli Franco Battaini i James Ellison využít stroj Blata V6.

"Celý projekt pokračuje v souladu s plánem, který byl realizován v srpnu," potvrzuje Pavel Blata. "Ve španělském Jerezu chceme použít dva prototypy hned v prvním závodě."

Poté, co byla vloni podepsána pětiletá smlouva mezi společností Blata a týmem WCM, přičemž skutečná realizace projektu začala v srpnu, bylo už vykonáno mnoho práce.

Technické práce jsou na společnosti Blata, přičemž tým WCM přispěl velkou měrou svými praktickými závodními zkušenostmi.

"V tuto chvíli byly provedeny všechny analýzy a výpočtové studie. Více než 60 % dílů je ve výrobě v našich závodech" pokračuje Blata.

"Úsilí a zaujetí, které společnost Blata do projektu investuje, je nesmírně impozantní," poznamenává závodní manažer týmu WCM Peter Clifford. "Chytili se velmi základního počátečního konceptu, který rozvinuli do něčeho velmi vzrušujícího.

Počáteční postup se možná zdál z vnějšího pohledu pomalý, ale odhodlanost společnosti Blata provést jej správně se určitě vyplatí ve střednědobém a dlouhodobém horizontu."

Pavel Blata potvrzuje, že od první studie vloni v Brně urazil dlouhou cestu. "První návrhy stroje BLATA V6 pro závod MotoGP byly představeny v srpnu 2004 v Brně v České republice.

Od té doby bylo provedeno několik změn původního návrhu. Největší změna je v rámu, včetně zadního kyvného ramena, které bude vyrobeno z hliníkového plechu a bude mít vyfrézované profily; design kapotáže je také jiný."

Společnost BLATA ještě nepatří k největším světovým výrobcům motocyklů a tým WCM také momentálně velké ceny nevyhrává.

V minulosti však tým WCM na velkých cenách vítězil pod názvem Red Bull Yamaha a společnost BLATA zažívá mimořádně rychlý vzestup a má solidní plány stát se významným výrobcem motocyklů.

Více o stroji V6: www.blata.com nebo www.harris-wcm.com.

Blata V6
Blata V6


publikováno: 23.2.2005
Internetový marketing a SEO optimalizace na míru. Čerpáme z dlouholetých zkušeností.
© 2003-06 - www.blanensko.info - kontakt

RSS W3C


odkazy: Přání k svátku / Velikonoční přání / Zamilované obrázky / Webdesign / Ubytování Tatry / Vánoční přání / Přání /

My jsme oficiální zastoupení značky Subaru v Brně? Skvělý vůz za rozumnou cenu? To jsou vozy značky Subaru.