{*hlaska kvuli adSense staticka verye je v souboru cz.js v /js/cz.js na poslat-prani.cz*}
ikona  ikona  ikona  ikona 
Blansko

ikona Bude Olešnice lyžařskou jedničkou?

Nové silnice, rolbu pro úpravu sjezdovek, sněhová děla či večerní osvětlení. To všechno plánuje pořídit město Olešnice na Blanensku. Radnice se totiž rozhodla přeměnit vrch Kopanina na hlavní lyžařské centrum Jihomoravského kraje.

Letos chce město utratit asi 4,5 milionu korun za dvě nové silnice, které spojí Olešnici s vrcholem. Asfaltové cesty přivedou turisty až ke dvěma lyžařským vlekům.

„Tři čtvrtiny nákladů uhradí z dotací Evropská unie,“ vysvětlil včera olešnický starosta Zdeněk Peša.

Uvedl, že ke sjezdovkám lze zatím dojet jen po lesních cestách. Obě bude do podzimu pokrývat asfalt. Celkem vznikne asi jeden a půl kilometru zcela nových komunikací. Olešnice začala pracovat na přeměně vrchu na lyžařský areál už v loňském roce.

Město již získalo jeden z tamních vleků. Na kopci nechala radnice v prosinci vztyčit devítimetrovou vyhlídkovou věž, která by měla přilákat nové turisty. Rozhledna stála asi čtvrt milionu korun.

„Vytvoření kvalitního lyžařského centra přijde asi na 20 milionů korun. Je potřeba zmodernizovat vleky, koupit rolbu, zajistit noční osvětlení našeho svahu i jeho umělé zasněžování,“ uvedl starosta. Zdůraznil, že ještě letos by měl vzniknout projekt na výstavbu občerstvení a parkoviště pro lyžaře.

Olešnice chce v budoucnu do svého lyžařského areálu lákat především lyžaře z Brna, kterým se nechce za dobrým lyžováním zajíždět až do Beskyd, do Orlických hor nebo Jeseníků. Lyžaři přitom musí překonat nejméně sto kilometrů, zatímco Olešnice leží jen čtyřicet kilometrů od jihomoravské metropole.

Rozhledna u Olešnice


publikováno: 1.3.2005
Internetový marketing a SEO optimalizace na míru. Čerpáme z dlouholetých zkušeností.
© 2003-06 - www.blanensko.info - kontakt

RSS W3C


odkazy: Přání k svátku / Velikonoční přání / Zamilované obrázky / Webdesign / Ubytování Tatry / Vánoční přání / Přání /

Pošlete přání k narozeninám Vašim příznuným, známým, či kamarádům. Skvělý vůz za rozumnou cenu? To jsou vozy značky Subaru.