{*hlaska kvuli adSense staticka verye je v souboru cz.js v /js/cz.js na poslat-prani.cz*}
ikona  ikona  ikona  ikona 
Blansko

ikona Blansko srovnalo stav finálové série s Prostějovem

Druholigoví hokejisté Blanska porazili ve včerejším druhém finálovém duelu Prostějov 2:0 a srovnali stav série na 1:1 na zápasy.

Stejně jako v úvodním utkání série se Blansko dokázalo dostat do dvoubrankového vedení.

Nejprve se v šesté minutě úvodní části prosadil blanenský forvard Ondřej Látal, v šesté minutě druhé třetiny pak přesnou střelou zvýšil na 2:0 Jiří Mífek. Jenže takto vedli už v Prostějově, nakonec pak prohráli v prodloužení 2:3.

„Že bychom utkání opět ztratili jako v Prostějove? Na to jsem vůbec nemyslel,“ tvrdil blanenský kouč Jindřich Král. „Měli jsme utkání od začátku pod kontrolu. A navíc nás tlačili diváci. Ukazuje se, že domácí prostředí bude velmi důležité.“

Blanenští sice mohli své vedení zvýšit, především však posila Prostějova z brněnské Komety Pavel Nohel nenechal domácí obranu vydechnout.

„Před zápasem jsme věděli, že jeden z hráčů, který nás mohou ohrozit bude právě Nohel,“ popisoval Král. „Naši obránci si na něj dávali velký pozor. Je ale těžký ho uhlídat, protože je to výborný bruslař, skvěle technicky vybavený.“

K tomu se ve třetí třetině přidala na straně Blanska zbytečná vyloučení. „Museli jsme se s tím poprat, nechci se vymlouvat na rozhodčí, s tím nic nenaděláme,“ vysvětloval Král. Vedení už si však Blanenští pohlídali. Třetí finálový zápas je čeká zítra v Prostějově.

HC Blansko - Prostějov (1:0, 1:0, 0:0), stav série 1:1

1:0 (05:15) Ondřej Látal (Jan Melichar)
2:0 (25:53) Jiří Mífek

HC Blansko - Prostějov
HC Blansko - Prostějov
HC Blansko - Prostějov
Foto: Roman Mácha
Diskuze: Hokej - HC Blanskopublikováno: 4.3.2005
Internetový marketing a SEO optimalizace na míru. Čerpáme z dlouholetých zkušeností.