{*hlaska kvuli adSense staticka verye je v souboru cz.js v /js/cz.js na poslat-prani.cz*}
ikona  ikona  ikona  ikona 
Blansko

ikona Blansko letos rozdělí mezi postižené osm bytů

Blansko letos rozdělí mezi tělesně postižené osm nových bezbariérových bytů. Do užívání je bude předávat od července. Byty vznikly ve dvou nových činžovních domech na sídlišti Písečná. Město nikdy tolik bytů pro postižené nerozdělovalo, řekl blanenský místostarosta Ivo Polák.

I když radnice v Blansku pronajímá stovky bytů, pouze pět z nich bylo dosud budováno pro postižené. Letos tak bude mít město 13 bezbariérových jednopokojových bytových jednotek. Polák rozhodně neočekává, že by o byty nebyl zájem. U dvou jsou známi jejich budoucí majitelé. Radnice v Česku jsou podle něj nuceny k výstavbě těchto bytů po vstupu země do Evropské unie.

Při budování nových činžovních domů se totiž nově musí počítat s tím, že alespoň malá část bytů musí být bezbariérová. Výstavba dvou činžovních domů na Písečné přijde na 130 milionů korun. Celkem v nich bude 180 bytů. Bezbariérové byty přiděluje radnice po konzultacích s blanenským centrem pro tělesně postižené.

Radnice Blansko


publikováno: 13.3.2005
Internetový marketing a SEO optimalizace na míru. Čerpáme z dlouholetých zkušeností.
© 2003-06 - www.blanensko.info - kontakt

RSS W3C


odkazy: Přání k svátku / Velikonoční přání / Zamilované obrázky / Webdesign / Ubytování Tatry / Vánoční přání / Přání /

Užijte si posezení u nás ve vinném sklepě na Jižní Moravě. Budete příjemě překvapeni kvalitou vína a můžete využít i ubytování ve vinném sklepě.Jsme výrobci dveří i zárubní, nechte si u nás vyrobit např. interierové dveře.