{*hlaska kvuli adSense staticka verye je v souboru cz.js v /js/cz.js na poslat-prani.cz*}
ikona  ikona  ikona  ikona 
Blansko

ikona Havárie plynu postihla tři obce na Blanensku

Tři vesnice v okolí Blanska zůstaly dnes po ránu bez plynu poté, co dělníci při stavbě silnice ve vznikající blanenské průmyslové zóně nedopatřením překopli vysokotlaké plynové potrubí. Při neštěstí nebyl nikdo zraněn. Událost si ale vyžádala výjezd hasičů a evakuaci 20 dělníků.

Bez dodávky plynu jsou od 09:00 vesnice Češkovice, Obůrka a Těchov. "Obnova dodávky plynu bude složitá. Jsme povinni v rámci bezpečnostních předpisů navštívit všechny odběratele v těchto obcích. Teprve pak jim bude puštěn plyn," řekla mluvčí podniku Jihomoravská plynárenská Dana Altsternová.

Potrubí bylo narušeno v ulici Poříčí. Podle plynařů si dělníci předem nenechali vyznačit trasu, na které mohou bez obav provádět zemní práce. Po narušení potrubí musel být odstaven asi pětikilometrový úsek vysokotlakého plynového potrubí.

Hasiči museli ze zóny vykázat okolo 20 řemeslníků. Havárie se stala na volném prostranství, kde jsou velmi dobré rozptylové podmínky. Po uzavření potrubí se tak uniklý plyn rychle rozptýlil a po 11:00 hasiči předali místo plynařům, kteří začali s opravou potrubí.

Radnice Blansko


publikováno: 16.3.2005
Internetový marketing a SEO optimalizace na míru. Čerpáme z dlouholetých zkušeností.
© 2003-06 - www.blanensko.info - kontakt

RSS W3C


odkazy: Přání k svátku / Velikonoční přání / Zamilované obrázky / Webdesign / Ubytování Tatry / Vánoční přání / Přání /

Vozy značky Subaru jsou pravou volbou ke koupi vašeho nového automobilu. Nezapomeňte na zastřešení bazénů. Jsme profesionálové co se týče zastřešení bazénů.