{*hlaska kvuli adSense staticka verye je v souboru cz.js v /js/cz.js na poslat-prani.cz*}
ikona  ikona  ikona  ikona 
Blansko

ikona Kraj obdržel další petici kvůli silnici R43

Petici, která požaduje mimo jiné okamžité zahájení výstavby rychlostní komunikace R43, doručil dnes jihomoravskému krajskému úřadu starosta obce Vísky na Blanensku Stanislav Kamba. Loni kraj obdržel naopak dvě petice od odpůrců výstavby silnice nebo jejích částí. Dnes odevzdanou výzvu občanů a návštěvníků severní části regionu podepsalo od loňského října téměř 3800 lidí, kteří se dovolávají své bezpečnosti a dopravní dostupnosti obcí a měst.

Petice požaduje zahájení stavby silnice, která má vést od Brna směrem na Svitavy v trase původní německé dálnice. Stavba rychlostní komunikace a především její trasa je však předmětem dlouholetých sporů.

Obce na severu Jihomoravského kraje ale zase poukazují na to, že chybějící kvalitní spojení směrem na Svitavy zatěžuje řadu obcí nadměrnou dopravou a navíc jsou stávající komunikace v oblasti ve velmi špatném stavu. Kromě okamžitého zahájení stavby R43 tak petice požaduje i brzké opravy všech poškozených krajských komunikací II. a III. tříd v regionu, opravu poškozených částí silnic I. tříd Brno - Svitavy, Hodonín u Kunštátu - Sebranice a Sebranice - Protivanov. Výzva také požaduje vybudování kruhových objezdů na křižovatkách Bořitov - Černá Hora, Lipůvka - Blansko, v Letovicích na náměstí a v Boskovicích u Slávie.

Stanislav Kamba dnes řekl, že kalkulace nákladů na splnění požadavků petice zatím nikdo nedělal. Je ale podle něj jasné, že půjde o miliardové částky.

Havárie
ilustrační foto


publikováno: 16.3.2005
Kvalitní internetové stránky šité na míru daným klientům. Rychlá správa webu.