{*hlaska kvuli adSense staticka verye je v souboru cz.js v /js/cz.js na poslat-prani.cz*}
ikona  ikona  ikona  ikona 
Blansko

ikona Zahájení turistické sezony na Blanensku

Město Blansko zve všechny příznivce historie a turistiky (z řad blanenských občanů i návštěvníků našeho města a regionu) na zahájení turistické sezony na Blanensku.

Oficiální „otevření“ sezony se uskuteční v neděli 3.dubna 2005 v 10 hod v audiovizuální síni blanenského zámku za přítomnosti místostarosty města Blanska Mgr. Ivo Poláka. Vzhledem k tomu, že letošní rok slaví město své 100.výročí povýšení na město, bude tato událost připomenuta i v rámci zahájení sezony. Proběhnou zde křty dvou dlouho očekávaných publikací ke 100. výročí – desátého svazku edice Blansko v historii vydávané Muzeem Blansko „Představitelé města Blanska od roku 1849“ a zejména pak knihy autora Josefa Pilnáčka „Paměti města Blanska a okolních hradů“. Tato kniha vychází jako reedice původního vydání z roku 1927 s aktuální předmluvou od ředitelky muzea Mgr. Evy Nečasové. Obě knihy bude možné na místě zakoupit, stejně tak jako další propagační materiály k výročí (např. pamětní mince, videokazety a DVD s filmem „Příběh vody a ohně“).

Při této příležitosti bude veřejnosti představena také významná blanenská osobnost Kašpara Krásy Blanenského, o jehož existenci a vpravdě světovém významu jsme se dozvěděli teprve z nedávného nálezu historických listin.

Pro všechny návštěvníky bude zajištěno občerstvení, které připravil Penzion U Rechů a Pivovar Černá Hora. Srdečně tedy zveme milovníky dobré zábavy a aktivního odpočinku na první dubnovou neděli, kdy bude v prostorách blanenského zámku slavnostně zahájena turistická sezona výročního roku 2005, která svým bohatým programem jistě zaujme všechny věkové kategorie, vyznavače nejrůznějších kulturních směrů a žánrů i příznivce sportovního vyžití.

Další informace nejen o akcích získáte v Blanenské informační kanceláři, Rožmitálova 6, 678 01 Blansko, tel. 516 410 470, fax 516 410 480, email: infocentrum@blansko.cz

Martina Trojáčková, referentka propagace, OKT

Radnice Blansko


publikováno: 30.3.2005
Tvorba webdesignu na míru. Čerpáme z dlouholetých zkušeností.
© 2003-06 - www.blanensko.info - kontakt

RSS W3C


odkazy: Přání k svátku / Velikonoční přání / Zamilované obrázky / Webdesign / Ubytování Tatry / Vánoční přání / Přání /

V našem sortimentu najdete nepřeberné množství plotů pro vaše oplocení pozemků. Nabízíme Vám kvalitní matrace a zdravotní matrace.