{*hlaska kvuli adSense staticka verye je v souboru cz.js v /js/cz.js na poslat-prani.cz*}
ikona  ikona  ikona  ikona 
Blansko

ikona Blansko má kvůli zákonu o střetu zájmů dva nové zastupitele

Město Blansko má kvůli zákonu o střetu zájmů dva nové zastupitele. Podle zákona nemůže být zastupitel města nebo pověřené obce zároveň i ředitelem obecní říspěvkové organizace.

Z blanenského zastupitelstva tak odstoupila ředitelka nemocnice Ilona Rybářová (ODS), kterou včera nahradil její stranický kolega Pavel Veselý, a ředitelka městského muzea Eva Nečasová (KDU-ČSL), kterou vystřídal lidovec Josef Hasoň.

"Oba noví zastupitelé dnes složili slib," potvrdila starostka Blanska Jaroslava Králová. Podle ní je zákon nešťastný už proto, že začal platit uprostřed volebního období. "Zákon je však platný a my ho nechceme porušovat," zdůraznila.

Změny v zastupitelstvech může novela vyvolat i v dalších městech na jižní Moravě. V Brně již záměr rezignovat zveřejnil ředitel městské Nemocnice Milosrdných bratří Daniel Rychnovský (KDU-ČSL), nahradit by jej měla místostarostka Brna-Tuřan Marie Stehlíková.

Stejný problém mají v brněnském zastupitelstvu ještě lidovci Milan Šimon a Jan König, ti ale záměr rezignovat zatím oficiálně neoznámili.

V Hodoníně si mezi místem v zastupitelstvu a manažerskou funkcí budou vybírat ředitel zoo Miroslav Frais a šéf kulturního domu Zdeněk Grombiřík. Ve Vyškově se novela týká také dvou zastupitelů, první z nich, Josef Kachlík, je ředitelem Zooparku, druhý, Miloslav Brtníček, je ředitelem základní školy.

Spornou novelou zákona o střetu zájmu se bude zabývat i Ústavní soud, na který se stížností obrátilo 53 senátorů. Mají zato, že při přijímání zákona nebyl dodržen postup, který předepisuje ústava. Další stížnost chystají senátoři i na obsah sporné novely.

Zdroj: ČTK

Radnice Blansko


publikováno: 24.3.2005
Internetový marketing a SEO optimalizace na míru. Čerpáme z dlouholetých zkušeností.