{*hlaska kvuli adSense staticka verye je v souboru cz.js v /js/cz.js na poslat-prani.cz*}
ikona  ikona  ikona  ikona 
Blansko

ikona Změna provozu lékařské služby první pomoci

V návaznosti na usnesení Zastupitelstva Jihomoravského kraje ze dne 17. 2. 2005 o snížení dotace obcím s rozšířenou působností na zajištění lékařské služby první pomoci dochází od 1. dubna 2005 k redukci provozní doby LSPP v Blansku a k některým dalším změnám v zajištění přednemocniční péče.

1. Vymezení pojmu lékařské služby první pomoci
LSPP (lékařská služba první pomoci) poskytuje v nezbytném rozsahu ambulantní péči občanům v případě náhlého onemocnění nebo zhoršení zdravotního stavu, jestliže stupeň postižení nevyžaduje zásah zdravotnické záchranné služby. Je poskytována všem občanům v době mimo pravidelný provoz ordinací praktických lékařů. LSPP není určena pro běžné vyšetřovací nebo léčebné výkony. Nelze na ni přesouvat výkony běžné ambulantní péče, které mají ve stanovené pracovní době provádět příslušní registrující praktičtí lékaři. V této souvislosti upozorňujeme občany, aby v rámci prevence akutních pohotovostních ošetření využívali řádnou ordinační dobu svých registrujících praktických a dětských lékařů.

2. Změna provozní doby LSPP v Blansku
Telefon Všední dny Soboty, neděle, svátky
LSPP všeobecná - 516 527 870 17:00 - 22:00 8:00 - 22:00
LSPP pro děti a dorost - 516 527 872 - 8:00 - 18:00

LSSP budou v ordinačních hodinách provádět lékařskou návštěvní službu pouze ve výjimečných případech, kdy nebude možné pacienta dovézt do ambulance LSPP vlastními prostředky nebo sanitním vozem.

3. Lékárenská pohotovostní služba v lékárně
PharmDr. Jitky Navrkalové na poliklinice Nemocnice Blansko se mění ve stejném rozsahu jako LSPP, tedy denně do 22:00 hod.

4. V době mimo ordinační hodiny LSPP a lékárny v Blansku
Jsou tyto služby zajišťovány na pracovištích v Brně:
Úrazová nemocnice Brno, Ponávka 6, Brno
Poliklinika akademika O. Teyschla (tzv. Bílý dům ), Žerotínovo náměstí 4/6, Brno
Lékárna Na Kobližné, Kobližná 7, Brno, Lékárna K.E.I. pharma s. r. o.

5. Chirurgická ambulance Nemocnice Blansko
Zajišťuje ambulantní ošetření úrazů a chirurgických onemocnění. Provozní doba je nadále beze změny, tedy nepřetržitá.

6. Zdravotnická záchranná služba Blansko, p. o.
Zajišťuje výjezdovými skupinami rychlé lékařské pomoci (RLP) nebo rychlé zdravotnické pomoci (RZP) odbornou neodkladnou přednemocniční péči, která je definována jako péče o postižené na místě vzniku úrazu nebo náhlého onemocnění, během jejich dopravy k dalšímu odbornému ošetření a při jejich předání do zdravotnického zařízení, poskytovaná při stavech, které bezprostředně ohrožují život postiženého.

7. Činnost Operačního střediska Zdravotnické záchranné služby Blansko
Zdravotnické operační středisko v nepřetržitém provozu řídí a organizuje přednemocniční neodkladnou péči o pacienty v ohrožení života či se závažným postižením zdraví, kterou zajišťují výjezdové skupiny rychlé lékařské nebo zdravotnické pomoci. Koordinuje činnost lékařských služeb první pomoci, zajišťuje spolupráci s dopravní zdravotní službou a návaznost na péči ve zdravotnických zařízeních. Je centrem, které přijímá, vyhodnocuje a předává informace občanům o dostupnosti akutní zdravotní péče ve zdravotnických zařízeních na spádovém území nebo ve specializovaných pracovištích.

8. Převozy nemocných dopravní zdravotní službou
Převoz nemocného k ošetření je hrazen zdravotními pojišťovnami tehdy, je-li indikován, tzn. když povaha postižení zdraví, případně imobilita neumožňuje dopravu vlastním nebo veřejným dopravním prostředkem, a v případě převozu k porodu. O nároku na úhradu převozu je oprávněn rozhodnout lékař, k němuž je nemocný vezen k ošetření. Náklady na převozy, které nejsou zdůvodněny zdravotním stavem, hradí nemocní. Převoz za úhradu si lze objednat u provozovatelů dopravních zdravotních služeb, informace o telefonickém spojení na dopravce podá operační středisko ZZS Blansko na výše uvedených telefonních číslech. Převoz nemocného s doprovodem je zdravotními pojišťovnami hrazen v případech, kdy nemocný není schopen samostatně komunikovat s okolím a při převozech dětí a mladistvých do 18 let věku


publikováno: 31.3.2005
Internetový marketing a SEO optimalizace na míru. Čerpáme z dlouholetých zkušeností.
© 2003-06 - www.blanensko.info - kontakt

RSS W3C


odkazy: Přání k svátku / Velikonoční přání / Zamilované obrázky / Webdesign / Ubytování Tatry / Vánoční přání / Přání /

Objednejte si naši krabičkovou dietu a budete příjemně překvapeni. Naše krabičková dieta je sestavena odborníky na zdravou výživu. Malý, hezký vůz se skrývá v Toyotě Auris.