{*hlaska kvuli adSense staticka verye je v souboru cz.js v /js/cz.js na poslat-prani.cz*}
ikona  ikona  ikona  ikona 
Blansko

ikona Sezóna na rozhledně Podvrší byla zahájena

U příležitosti letošního zahájení sezóny, konaného 26. března 2005, uspořádalo občanské sdružení VESELICKÁ KAPLIČKA již III. Velikonoční jarmark. Jeho návštěvníci se mohli zúčastnit vědomostní soutěže zaměřené tématicky k samotné rozhledně, ale také k letošnímu 100. výročí povýšení Blanska na město. Museli správně odpovědět co přidává Pivovar Černá Hora do nealkoholických nápojů?

Soutěže se zúčastnilo cca 100 návštěvníků z nichž 65 odpovědělo správně. Vylosování a předání cen poskytnutých sponzory proběhlo na závěr akce. Nejdřívě, však na vyhlídkový ochoz rozhledny, vystoupalo cca 350 návštěvníků akce, kteří toho bohužel díky nepříznivému počasí moc neuviděli. Počasí si totiž od časného rána s pořadateli akce pěkně pohrávalo a ještě kolem osmé hodiny to vypadalo na totální krach celé akce. Potom se však umoudřilo a místy odměnilo návštěvníky akce dokonce i sluníčko.

Každopádně však v areálu rozhledny panovala dobrá nálada k níž přispěli především samotní návštěvníci akce. Spestřením akce byl hrnčířský kruh, na němž předváděly svou dovednost zákyně SOU Tradičních řemesel Brno. Z reakcí návštěvníků bylo znát, že se akce líbila a to je snad největší odměna pořadatelům. Ti timto děkují všem, kteří se akce zůčastnili a připěli tak na kono veřejné sbírky vyhlášené občanským sdružením za účelem výstavby nové kapličky ve Veselici.

Nyní již bude rozhledna otevřena během měsíce dubna v případě slunečného počasí o sobotách a nedělích. V měsíci květnu a červnu bude otevřena v pátky od 12 do 18 hod. a o sobotách a nedělích od 9 do 18 hod.. V plné turistické sezóně bude v měsíci červenci a srpnu otevřena od 9 do 18 hod.. Obec Vavřinec, která tuto rozhlednu provozuje, připravuje na letošní sezónu k prodeji novinku - kovový štítek na turistické hole a také novou pohlednici, které budou v prodeji v měsíci červnu.

Rozhledna
Rozhledna
Rozhledna


publikováno: 2.4.2005
Kvalitní internetové stránky šité na míru daným klientům. Rychlá správa webu.