{*hlaska kvuli adSense staticka verye je v souboru cz.js v /js/cz.js na poslat-prani.cz*}
ikona  ikona  ikona  ikona 
Blansko

ikona Červený kohout zachvátil areál v Rájci

Rozsáhlý požár v průmyslovém areálu v Rájci na Blanensku, který vypukl v pátek večer, hasiči zlikvidovali po více než šesti hodinách. Jeden ze zaměstnanců areálu se nadýchal zplodin a byl převezen do nemocnice.

Podle předběžných odhadů způsobil oheň škody asi za 15 milionů korun. V areálu mají výrobní haly firmy Moravské keramické závody a Průmyslová keramika.

Podle mluvčího jihomoravských hasičů začala nejdříve hořet střecha garáží upravených jako dílna k výrobě stavebního izolačního materiálu. Postupně se oheň rozšířil i na dílnu s kovovýrobou. Celkově zasáhl plochu 80 krát 25 metrů. Z keramické dílny hasiči vynesli tři nepoškozené svařovací tlakové lahve. Škody oheň napáchal na střechách, vnitřních rozvodech energií a výrobní technologii. Příčinu požáru hasiči zjišťují.

Zásah hasičům komplikovalo především postupné prohořívání několika vrstev tepelné izolace mezi plechovými stropy a střechou. Obávali se také, aby oheň nepřeskočil na sousední administrativní budovu.

S ohněm bojovaly dvě profesionální a osm dobrovolných hasičských jednotek. Na místě bylo okolo 70 hasičů a 22 vozidel. Mluvčí poznamenal, že rozsahem požáru, náročností zásahu i výší způsobené škody jde o dosud největší požár v letošním roce v Jihomoravském kraji.

Zdroj: ČTK

Oheň
Ilustrační foto

publikováno: 2.4.2005
Internetový marketing a SEO optimalizace na míru. Čerpáme z dlouholetých zkušeností.
© 2003-06 - www.blanensko.info - kontakt

RSS W3C


odkazy: Přání k svátku / Velikonoční přání / Zamilované obrázky / Webdesign / Ubytování Tatry / Vánoční přání / Přání /

Pomocí našich jeřábů vám zvedneme cokoli. Pošlete svým kamarádům veselé přání k narozeninám, služba je zcela zdrama.