{*hlaska kvuli adSense staticka verye je v souboru cz.js v /js/cz.js na poslat-prani.cz*}
ikona  ikona  ikona  ikona 
Blansko

ikona Blata V6: Premiéra již tento víkend

Sedmnáct závodů letošního světového šampionátu silničních motocyklů absolvuje i rekordní počet krajanů. Navíc kromě čtyř českých jezdců bude premiérově v akci také český motocykl továrny Blata z Blanska, navíc hned v nejprestižnější a nejsilnější třídě.

Blata je světově známým výrobcem mini motocyklů, které se stávají hitem po celém světě. Ta rozšířila svůj záběr i na výrobu motocyklů normálních velikostí. V rámci partnerství mezi společnostmi Blata a World Championship Motorsports vznikl tým Blata-WCM MotoGP.

Tým World Championship Motorsport se úspěšně účastní prestižního seriálu mistrovství světa motocyklů již více než deset let. Založen byl v roce 1992 a jeho nejúspěšnější období začalo v roce 1997, kdy vstoupil do partnerství se značkou Red Bull jako tovární tým značky Yamaha.

Rozhodnutí společnosti Blata postavit vidlicový šestiválec představuje v rámci seriálu závodů MotoGP průkopnický počin. S větším počtem válců a ventilů, než má dominantní motor seriálu Honda RC211V. Tento motor byl zvolen s úmyslem získat vysoký výkon při vědomí řady dalších ukazatelů.

Šest válců ještě neznamená přehnanou složitost. Jedná se o přímočaré řešení, kdy klikový hřídel prochází napříč rámem. Rozvodovkou poháněné vačky ovládají čtyři ventily každého válce a převod výkonu zajišťuje obvyklá suchá spojka a šestistupňová převodovka.

Letošního mistrovství světa motocyklů na 990cc, 320kph Blata V6 se zůčastní s následujícími oficiálními jezdci - Jamesem Ellisonem (Velká Británie) a Frankem Battainim (Itálie), kteří s tímto strojem začnou závodit již tento víkend na španělské Grand Prix v Jerezu. Právě zde se koná zahajovací závod světového šampionátu MotoGP.

Okruh v Jerezu byl postaven v roce 1986 a první velkou cenu hostil o rok později. Nyní je trať jednou z nejpopulárnějších v seriálu Moto GP. Okolí tratě je skvěle upraveno a závod může sledovat až 250 000 diváků.

Jednou z novinek je také nový sponzor týmu Blata WCM - velikán HipHopu Ludacris, držitel několika platinových desek a filmová hvězda z filmu "2Fast 2Furious". Přesun zaznamenala i jeho značka DTP (Disturbing Tha Peace). DTP zahrnuje Ludacrise a další umělce, včetně I-20, Shawnna, Lil' Fate, Tity Boi a Jay Cee, kteří se tak stanou pravidelnými návštěvníky závodních okruhů.

Více o stroji informací:
www.blatawcm.com
www.blata.com
James Ellison
James Ellison
James Ellison
Franco Battaini
Franco Battaini
Franco Battaini
Ludacris
Ludacris


publikováno: 5.4.2005
Tvorba webdesignu na míru. Čerpáme z dlouholetých zkušeností.
© 2003-06 - www.blanensko.info - kontakt

RSS W3C


odkazy: Přání k svátku / Velikonoční přání / Zamilované obrázky / Webdesign / Ubytování Tatry / Vánoční přání / Přání /

Naší specialitou je strojní vyšívání. Umíme i kvalitní potisk textilu a triček.Naše krabičková dieta je to pravé pro vaše zdraví. Krabičkovou dietu dovoezeme po Blansku, Brnu a okolí.