{*hlaska kvuli adSense staticka verye je v souboru cz.js v /js/cz.js na poslat-prani.cz*}
ikona  ikona  ikona  ikona 
Blansko

ikona ÚOHS: Fúze společností Český Telecom a Telefónica

Od 1. května 2004 je účinné nové Nařízení Evropské komise o kontrole spojování podniků, které směřuje k tomu, aby se v rámci Evropské unie transakcí zabýval pouze jeden soutěžní Úřad. Cílem je, aby soutěžitelé měli právní jistotu, že bude rozhodnuto pouze jednou, že nebudou vedle sebe například dvě rozdílná rozhodnutí od národních soutěžních úřadů a také, aby se snížili náklady účastníků řízení. Vše směřuje k rychlému posuzování fúzí na základě stejných principů.

V tomto konkrétním případě předpokládám, že bude splněno kritérium pro notifikaci Evropskou komisí. To však nevylučuje, že bude daný případ notifikován i ÚOHS. Určitě proběhnou jednání s EK, který úřad bude nejlépe vybaven pro to, aby se fúzí zabýval. Bude nutné posoudit, zda daným spojením nedojde k podstatnému narušení hospodářské soutěže ať už na území Evropské unie, nebo členského státu.

Konečné rozhodnutí ve věci nelze předjímat, nicméně na základě veřejně dostupných informací v tuto chvíli závažné důvody pro podstatné narušení soutěže nevidím. Úřad i Evropská komise rozhodnou v co nejkratším termínu.

Josef Bednář


publikováno: 12.4.2005
Internetový marketing a SEO optimalizace na míru. Čerpáme z dlouholetých zkušeností.
© 2003-06 - www.blanensko.info - kontakt

RSS W3C


odkazy: Přání k svátku / Velikonoční přání / Zamilované obrázky / Webdesign / Ubytování Tatry / Vánoční přání / Přání /

Přijďte si k nám pořídit šicí stroj za výhodných podmínek. Dodáme Vám kvalitní plovoucí podlahu a budete-li potřebovat laminátovou podlahu tak vás uspokojíme také.