{*hlaska kvuli adSense staticka verye je v souboru cz.js v /js/cz.js na poslat-prani.cz*}
ikona  ikona  ikona  ikona 
Blansko

ikona Prodej ČKD Blansko nepokryje všechny dluhy

Přes 400 milionů korun, které se podařilo správci konkurzní podstaty získat prodejem majetku bývalé akciové společnosti ČKD Blansko, nebude stačit na uhrazení všech dluhů. Přibližně 13 věřitelů totiž v tuto chvíli čeká na zhruba dvě miliardy korun.

"Předpokládám, že po uspokojení přednostních věřitelů vyhovíme ostatním asi z pěti až deseti procent," řekl listu správce konkurzní podstaty Marian Jeřábek. Nyní připravuje rozvrh na přerozdělení získané částky mezi věřitele. Předložit by jej chtěl do konce roku.

Konkurz nad bývalým ČKD Blansko se odehrává již od srpna roku 1997. I přes vyhlášení konkurzu se podařilo výrobu vodních turbín i těžkých soustruhů v Blansku zachovat. Většina bývalých zaměstnanců nyní pracuje ve firmě ČKD strojírny Blansko, která v konkurzu koupila podnik jako celek, a ve firmě Druhá slévárna Blansko.

Mnozí zaměstnanci se za pomoci soudů snaží získat zpět své peníze, které si uložili v podnikové bance bývalého ČKD Blansko. Dohromady měli uloženo zhruba šest milionů korun.

Zdroj: MF Dnes

ČKD


publikováno: 13.4.2005
Kvalitní internetové stránky šité na míru daným klientům. Rychlá správa webu.
© 2003-06 - www.blanensko.info - kontakt

RSS W3C


odkazy: Přání k svátku / Velikonoční přání / Zamilované obrázky / Webdesign / Ubytování Tatry / Vánoční přání / Přání /

Problém s kanalizací? Kontaktujte firmu STRÖER pro čištění kanalizace. Nabízíme Vám pohoštění a zároveň ubytování ve vinném sklepě na Jižní Moravě.