{*hlaska kvuli adSense staticka verye je v souboru cz.js v /js/cz.js na poslat-prani.cz*}
ikona  ikona  ikona  ikona 
Blansko

ikona Blansko: Neuvěřitelných 600 kilo psích výkalů

Neuvěřitelných 600 kilogramů psích výkalů bylo v uplynulých dnech vysbíráno v ulicích, na hřištích a v parcích Blanska při jarním úklidu města. Exkrementy celou zimu ukrýval sníh. Podle pracovníků radnice chovatelé psů v uplynulých měsících polevili v úklidu výkalů po svých čtyřnohých miláčcích. Nyní se na majitele psů důkladně zaměří blanenští strážníci.

Většina exkrementů znečišťovala okolí domů na blanenských sídlištích, informovali dnes ČTK pracovníci finančního odboru radnice. V evidenci mají bezmála 1500 psů. Jejich počet se za uplynulých pět let zvýšil přibližně o 200.

Výkaly sbírá speciální vysavač, který koupilo Blansko před rokem za zhruba 200.000 korun. Strážníci pořádají dvakrát do měsíce rozsáhlé kontroly zaměřené na chovatele psů. Při každé z nich odhalí asi 30 lidí, kteří si po svých zvířatech neuklidili. Hrozí za to pokuta až do 300 korun.

Zdroj: ČTK

Radnice Blansko


publikováno: 18.4.2005
Internetový marketing a SEO optimalizace na míru. Čerpáme z dlouholetých zkušeností.
© 2003-06 - www.blanensko.info - kontakt

RSS W3C


odkazy: Přání k svátku / Velikonoční přání / Zamilované obrázky / Webdesign / Ubytování Tatry / Vánoční přání / Přání /

Hledáte levné ubytování? Přijďte se ubytovat do našeho penzionu v Havraníkách. Naše krabičková dieta je to pravé pro vaše zdraví. Krabičkovou dietu dovoezeme po Blansku, Brnu a okolí.