{*hlaska kvuli adSense staticka verye je v souboru cz.js v /js/cz.js na poslat-prani.cz*}
ikona  ikona  ikona  ikona 
Blansko

ikona Prezident získá čestné občanství Blanska

Prezident Václav Klaus obdrží 28.května čestné občanství města Blanska. Rozhodli včera o tom zastupitelé města. Hlasování bylo těsné. Návrh podpořilo 13 z 25 zastupitelů. Pro Klausovo čestné občanství nezvedla ruku levice, předkladatelé návrhu podle ní dostatečně neodůvodnili, za co by měla být hlava státu oceněna.

Návrh na čestné občanství podala blanenská starostka Jaroslava Králová (ODS). Uvádí se v něm, že prezident by měl být oceněn za svoji návštěvu Blanska v roce 2003, při níž slíbil, že se do města zase vrátí. Starostka již dříve řekla, že návštěva je pro město natolik prestižní událostí, že si Klaus čestné občanství zaslouží.

S tím ale nesouhlasí ČSSD a KSČM. Ve včerejším rozhodování o občanství je přehlasovala ODS, politické uskupení Volba pro město, KDU-ČSL a nezávislí kandidáti.

"Z čestného občanství jsme udělali tímto rozhodnutím bezcenný cár papíru. Výsledek hlasování je urážkou těch, kteří v minulosti již blanenské čestné občanství dostali," řekl blanenský zastupitel a poslanec za ČSSD Miroslav Kala. Zdůraznil, že proti udělení čestného občanství hlavě státu by nic neměl, kdyby předkladatelé návrhu odůvodnili svůj záměr, prokázali vazby Klause na město a také to, čím mu prezident prospěl.

Stejně jako Kala se hlasování zdržela zastupitelka a poslankyně za KSČM Zuzka Rujbrová. "Myslím, že pan prezident z dnešního těsného hlasování radost mít nebude. Podle mě si ale za pouhou návštěvu města občanství nezaslouží," řekla.

Prezident převezme čestné občanství 28. května, kdy vyvrcholí letošní oslavy 100. výročí povýšení Blanska na město. Hlava státu na nich přislíbila účast již v roce 2003 při návštěvě jižní Moravy. Klause tehdy v Blansku vítalo nejvíce lidí. Prezident se tehdy vedení města dotázal, co pro ně může udělat. Radní jej požádali o účast na oslavách.

Zdroj: ČTK


publikováno: 3.5.2005
Internetový marketing a SEO optimalizace na míru. Čerpáme z dlouholetých zkušeností.

Kvalitní internetové stránky šité na míru daným klientům. Rychlá správa webu.