{*hlaska kvuli adSense staticka verye je v souboru cz.js v /js/cz.js na poslat-prani.cz*}
ikona  ikona  ikona  ikona 
Blansko

ikona Za utonutí chlapce dva podmínečné tresty

Blanenský okresní soud dnes uložil podmíněné tresty dvěma pracovníkům tamní plavecké školy, v níž vloni při školním plaveckém výcviku zemřel sedmiletý Dominik. Tehdejšího ředitele plavecké školy potrestal soud dvěma lety vězení s odkladem na tři roky a instruktorce uložil trest 1,5 roku s odkladem na 2,5 roku.

Cvičitelce Růženě Görnerové policie kladla za vinu, že své svěřence nedostatečně při výcviku hlídala, tehdejší šéf plavecké školy Miroslav Holán podle soudu neštěstí zavinil špatnou organizací výcviku. Oběma loni soud uložil rok vězení s tříletým podmíněným odkladem. Proti trestu se ale odvolali. Dnes byl soud přísnější, případné dovolání oba odsouzení ještě zváží.

Chlapec byl objeven v podstatě náhodou na dně bazénu, zhruba deset po ukončení plaveckého kurzu. O čtyři dny později hoch v nemocnici zemřel na následky poškození mozku z dlouhodobého nedostatku kyslíku.

V osudný den byli školáci před zahájením kurzu rozděleni do tří skupin. Ty se ale ve vodě promíchaly. Následně byly rozděleny bez přesného rozdělení, které dítě kam patří. "Görnerová ztratila přehled, kolik dětí vlastně má a kolik jich má měnit," poznamenala soudkyně. Holán, který cvičil další skupinu dětí, podle Zummerové nezasáhl a selhal nejen jako cvičitel, ale i jako ředitel. "Ředitel neprováděl kontrolu výcviku, dodržování bezpečnostních předpisů, zapříčinil, že výuka probíhala, jak probíhala," dodala soudkyně.

Ihned po tragédii začal na školáky při hodinách plavání dohlížet plavčík. Od začátku letošního roku však u bazénu opět chybí. Zavedení dohledu plavčíků na školáky přitom označilo vloni vedení města jako krok ke zvýšení bezpečnosti dětí.

Holán i Görnerová vinu za smrt dítěte odmítali. Jejich advokáti poukazovali na možnost, že dítě zemřelo až po kurzu. Nasvědčovat tomu měly i některé výpovědi dětí několik dní po tragédii. Pár Dominikových spolužáků tehdy uvedlo, že chlapce viděli odcházet z bazénu do sprch. Soudkyně ale nechce výpovědi dětí přeceňovat.

Podle soudu i žalobce jsou podmíněné tresty za celou tragédii dostatečnou sankcí.

Zdroj: ČTK

Lázně Blansko


publikováno: 23.5.2005
Internetový marketing a SEO optimalizace na míru. Čerpáme z dlouholetých zkušeností.

Kvalitní internetové stránky šité na míru daným klientům. Rychlá správa webu.
© 2003-06 - www.blanensko.info - kontakt

RSS W3C


odkazy: Přání k svátku / Velikonoční přání / Zamilované obrázky / Webdesign / Ubytování Tatry / Vánoční přání / Přání /

Nabízíme Vám kvalitní matrace a zdravotní matrace. Jako správné švadlence by vám doma neměl chybět šicí stroj např. značky Janome, Brother nebo Husqvarna.