{*hlaska kvuli adSense staticka verye je v souboru cz.js v /js/cz.js na poslat-prani.cz*}
ikona  ikona  ikona  ikona 
Blansko

ikona MfD: Klaus odmítl titul čestného občana Blanska

Prezident Klaus odmítl titul čestného občana města Blanska. Poctu nepřijal, protože 12 z 25 městských zastupitelů s návrhem starostky Jaroslavy Králové nesouhlasilo. Králová chtěla hlavě státu titul udělit za to, že v roce 2003 město navštívil a slíbil, že se zase vrátí.

Blanenští zastupitelé se rozhodli Klause ocenit, když se dozvěděli, že se hodlá zúčastnit sobotních oslav 100. výročí povýšení Blanska na město.

Při hlasování se však levice postavila proti. "Návštěva města není důvod pro udělení občanství," míní zastupitel za ČSSD Miloslav Kala.

Podle starostky Jaroslavy Králové (ODS) je naopak udělení občanství při návštěvě významné osobnosti obvyklé: "Je jasné, že prezident nemůže městu prospět nijak konkrétně, třeba tím, že přiveze nějaké peníze."

Návrh po bouřlivých diskusích nakonec prošel nejtěsnější většinou – hlasy 13 z 25 zastupitelů.

To ale bylo prezidentovi málo a pracně prosazenou poctu odmítl. "Nechci, aby v téměř polovině zastupitelstva zůstala hořkost, že jí bylo něco vnuceno silou. To by u tak symbolického aktu být nemělo," napsal Klaus starostce Králové.

Přesto se prezident v sobotu v rozkmotřeném Blansku objeví. Při oslavách výročí tam zasadí dokonce strom.

Jedinými prezidenty, kteří se mohli pyšnit čestným občanstvím Blanska, však zůstanou Tomáš Garrigue Masaryk a Edvard Beneš.

Zdroj: MF Dnes


publikováno: 26.5.2005
Kvalitní internetové stránky šité na míru daným klientům. Rychlá správa webu.

Tvorba webdesignu na míru. Čerpáme z dlouholetých zkušeností.
© 2003-06 - www.blanensko.info - kontakt

RSS W3C


odkazy: Přání k svátku / Velikonoční přání / Zamilované obrázky / Webdesign / Ubytování Tatry / Vánoční přání / Přání /

Hledáte tu správnou zdravotní matraci? Zdravotní matrace pro klidný spánek najdete u nás ty pravé.V našem sortimentu naleznete žádanou textilní galanterii a šicí stroje.