{*hlaska kvuli adSense staticka verye je v souboru cz.js v /js/cz.js na poslat-prani.cz*}
ikona  ikona  ikona  ikona 
Blansko

ikona Blanenské oslavy: Prezident si utahoval z Paroubka

Prezident Václav Klaus si zřejmě spor s premiérem Paroubkem o zahraniční politiku nebere nějak zvlášť osobně. Při dnešní návštěvě Blanska si z Paroubka utahoval. "Přijel jsem, i když jsem skoro váhal, zda se nemám zeptat pana Paroubka, jestli mně dovolí, abych do Blanska přijel," řekl Klaus.

Paroubek se s prezidentem dostal do ostrého sporu poté, co premiér pohrozil omezením prezidentských cest, pokud se bude Klaus odklánět od vládní linie zahraniční politiky. Reagoval tím mimo jiné na Klausovu dlouhodobou kritiku evropské ústavy.

"Myslím, že jsme se dostali do zvláštního světa. Jestliže mám tak špatné názory, tak bych je asi neměl vyslovovat nejen ve Varšavě, ale ani ve vašem městě, abych někoho nezkazil, třeba tady přítomné děti," řekl prezident.

Klaus dnes navštívil Blansko, aby s jeho obyvateli oslavil 100. výročí povýšení na město. Dějištěm oslav byl zámecký park, kde se prezident setkal a fotografoval s jeho obyvateli a zasadil pamětní strom.

K svému odmítnutí převzít čestné občanství města kvůli rozporům na radnici se v projevu k Blanenským nevrátil.

I přes politické šarvátky na radnici obyvatelé Blanska Klause vřele přivítali. Houfem příznivců se od auta k improvizované tribuně prodíral přes čtvrt hodiny. Lidé si nejčastěji chtěli s prezidentem potřást rukou nebo se vyfotografovat.Václav Klaus
Václav Klaus
Václav Klaus


publikováno: 28.5.2005
Internetový marketing a SEO optimalizace na míru. Čerpáme z dlouholetých zkušeností.

Kvalitní internetové stránky šité na míru daným klientům. Rychlá správa webu.
© 2003-06 - www.blanensko.info - kontakt

RSS W3C


odkazy: Přání k svátku / Velikonoční přání / Zamilované obrázky / Webdesign / Ubytování Tatry / Vánoční přání / Přání /

Naše krabičková dieta je to pravé pro vaše zdraví. Krabičkovou dietu dovoezeme po Blansku, Brnu a okolí. Hledáte-li velký a silný vůz, tak rozhodně sáhněte po Toyotě Land Cruiser.