{*hlaska kvuli adSense staticka verye je v souboru cz.js v /js/cz.js na poslat-prani.cz*}
ikona  ikona  ikona  ikona 
Blansko

ikona Oslavy byly narušeny: Někdo otrávil stovky ryb

Policejním vyšetřováním, vypuštěním rybníka v zámeckém parku a nuceným výlovem asi tří set kaprů a pstruhů, které rybáři do vody nasadili jen den před tím, skončila sobotní soutěž rybářů v blanenském zámeckém parku, naplánovaná jako jedna z akcí oslav povýšení Blanska na město. Do potoka, který rybníček zásobuje, někdo vypustil olej, jímž znečistil vodu a otrávil ryby.

„Na hladině se objevily mastné skvrny, ryby byly netečné a začaly se nám otáčet břichem nahoru a hynout. Rybníček teď musíme vypustit a ryby vylovit. Zpátky do vody ale už nepůjdou v žádném případě. Musíme je zamrazit a počkat na výsledky rozborů vody,“ popsal hospodář Moravského rybářského svazu Blansko Zdeněk Sedlák.

Případ prošetřuje policie, která zjišťuje, zda olej do potoka někdo nevylil úmyslně. „Co přesně bylo příčinou úhynu ryb se zkoumá. Policie prověřuje, jestli nebyl spáchaný trestný čin,“ potvrdil Sedlák.

Sobotní soutěž rybářů sice odstartovala, ale právě kvůli otrávené vodě ryby zůstávaly na dně rybníka a jejich lov na udice se nedařil. „Od sedmi ráno tu všichni dohromady chytili jednoho kapra a pak do podběráků nějaké pstruhy, často už mrtvé,“ popsal rybář Milan Tynkl.

Zhruba 250 kilogramů ryb nasazených do rybníka, který místní rybáři nedávno vyčistili od bahna a odpadků, bylo určeno nejen na soutěž. Neodchycené ryby měly v následujících dnech chodit lovit děti z blanenského rybářského kroužku.

Zdroj: MF DNES

Radnice Blansko


publikováno: 30.5.2005
Tvorba webdesignu na míru. Čerpáme z dlouholetých zkušeností.