{*hlaska kvuli adSense staticka verye je v souboru cz.js v /js/cz.js na poslat-prani.cz*}
ikona  ikona  ikona  ikona 
Blansko

ikona Blansko: Sehnal zaplatí dluh

Dluh sto tisíc korun a dalších zhruba třicet tisíc na poplatcích má podle rozhodnutí Okresního soudu v Blansku zaplatit starosta Lipůvky a senátor za ODS Vlastimil Sehnal. Jeho firma Kupka s.r.o. totiž v srpnu 2003 přesně sto tisíc korun nezaplatila za pohonné hmoty, které odebrala od společnosti Acrux Plus, s.r.o., dubňanského podnikatele Petra Kryštofa. Senátor Sehnal ale tvrdí, že nikomu nic nedluží. „Od firmy pana Kryštofa jsme odebírali několik let pohonné hmoty v desítkách milionů korun. V roce 2002 nám Česká obchodní inspekce udělila pokutu sto tisíc korun za nevyhovující vzorek, který jsme měli právě z dodávky pana Kryštofa. Ten nám slíbil, že dodá nové zboží a sankci uhradí,“ vysvětlil Vlastimil Sehnal.

Sporných sto tisíc korun, o které ho jeho bývalý dodavatel Kryštof zažaloval, pak Sehnalova firma získala tak, že Acruxu vypověděla smlouvu, ještě před tím mu ale nezaplatila za poslední dodávku benzínu. Tím si firma Kupka nahradila škodu vzniklou šetřením České obchodní inspekce.

Petr Kryštof se ale poté obrátil na soud. „Pan Sehnal od nás ještě rok a půl po sporné dodávce pohonné hmoty odebíral. Nikdy nám nedoručil žádnou reklamaci ani výměr od finančního úřadu, které bych mohl uplatnit u svého dodavatele, firmy Čepro, od které atestované pohonné hmoty odebírám,“ brání se podnikatel Petr Kryštof. „Sto tisíc si jeho firma navíc započítala až v roce 2003, bez toho, aby mi to oficiálně alespoň oznámil. A finančnímu úřadu navíc sankci začal splácet až v únoru 2004. Jsem přesvědčen o tom, že ty peníze nám dluží,“ vysvětli Petr Kryštof.

A soudkyně blanenského soudu Dana Sedláková mu minulý týden dala za pravdu. Podle jejího rozhodnutí musí Vlastimil Sehnal spornou částku zaplatit. Senátor s tím ale nesouhlasí. „Nechápu to a nechci to komentovat. Rozhodnutí soudu beru na vědomí, cítíme se ale poškozeni a rozhodně se odvoláme,“ potvrdil Sehnal. Celý případ se tak pravděpodobně potáhne ještě několik měsíců či let. „Komplikuje mi to život, ale počítám s tím,“ řekl Kryštof.

Zdroj: MF Dnes


publikováno: 8.6.2005
Vlastimil Sehnal

Tvorba webdesignu na míru. Čerpáme z dlouholetých zkušeností.
© 2003-06 - www.blanensko.info - kontakt

RSS W3C


odkazy: Přání k svátku / Velikonoční přání / Zamilované obrázky / Webdesign / Ubytování Tatry / Vánoční přání / Přání /

Přijďte ochutnat dobré víno do vinného sklepu v Novém Šaldorfě. Ochutnávky a prodej vín ve vinném sklepě včetně ubytování.