{*hlaska kvuli adSense staticka verye je v souboru cz.js v /js/cz.js na poslat-prani.cz*}
ikona  ikona  ikona  ikona 
Blansko

ikona Hotelu se zmocnila bezpečnostní agentura

Zákaz vstupu pro hosty i návštěvníky restaurace, sepisování majetku a všudypřítomní ozbrojení bodyguardi. Tak to vypadá v blanenském hotelu Macocha poté, co jej v pondělí obsadila bezpečnostní agentura najatá správcem konkurzní podstaty Markem Indrou.

Konkurz přitom nebyl vyhlášen na majitele hotelu, ale na firmu, která hotel vlastnila před šesti lety. "Hotel jsem koupil v roce 1999 od likvidátora firmy Juříček, která jej dříve vlastnila. Ještě jsem si ověřoval, zda je likvidátor zapsaný u krajského soudu v Brně. Po pěti letech, vloni v létě, mi správce konkurzní podstaty oznámil, že hotel není můj a že jej mám vydat," popsal situaci Lubomír Hlaváč. Teď mu hrozí, že o podnik, do kterého vložil desítky milionů korun, přijde. Kvůli dluhům firmy, s níž nemá nic společného. "Likvidátor společnosti Juříček nebyl v době převodu hotelu právoplatně jmenovaným likvidátorem, protože proti jeho jmenování bylo podáno odvolání. Takže k převodu hotelu neměl oprávnění. Proto jsem nyní provedl převzetí hotelu Macocha a připravuji jeho dražbu. Hotel budu do té doby buď provozovat sám, nebo jej uzavřu, anebo jej po sepsání smlouvy dočasně pronajmu panu Hlaváčovi. Rozhodnout by se mělo v řádu dní," potvrdil správce Marek Indra. Plánovaná dražba by měla uspokojit třináct věřitelů společnosti Juříček a jejich pohledávky za desítky milionů korun.

Lubomír Hlaváč, který žil osmnáct let v Rakousku a stále je jeho občanem, po ročních protestech skládá zbraně. Svůj hotel si bude muset znovu koupit. "Podal jsem několik žalob, trestních oznámení, psal jsem ombudsmanovi, českému i rakouskému prezidentovi, mým případem se zabývá i rakouská ambasáda. Boj s českou justicí je boj s větrnými mlýny. Prostě hotel zkusím znovu získat a poté o vzniklou škodu zažaluji stát," vysvětlil Hlaváč.

Podobný osud podle něho může potkat kohokoliv. "Místopředseda krajského soudu Petr Kovanič mi písemně potvrdil, že na konci 90. let bylo běžnou praxí, že se likvidátoři zapisovali před tím, než jejich jmenování nabylo právní moci. Takže neplatných prodejů mohou být po zemi stovky," dodal Hlaváč.

Zdroj: MF Dnes


publikováno: 15.6.2005
Hotel Macocha
Hotel Macocha
Kvalitní internetové stránky šité na míru daným klientům. Rychlá správa webu.
© 2003-06 - www.blanensko.info - kontakt

RSS W3C


odkazy: Přání k svátku / Velikonoční přání / Zamilované obrázky / Webdesign / Ubytování Tatry / Vánoční přání / Přání /

Nezapomínejte na své blízké, pošlete jim přání k narozeninám. Nezapomeňte na zastřešení bazénů. Jsme profesionálové co se týče zastřešení bazénů.